BitcoinDogecoin

MicroStrategy CEO’su Dogecoin Almayı Vegas’ta Kumar Oynamakla Eşdeğer Buluyor!

Geçen seneden beri yaptığı yüklü Bitcoin alımlarıyla dikkat çeken MicroStrategy şirketinin CEO'su, DOGE ile ilgili ilginç yorumlarda bulundu.

Son yaptığı alımlarla toplam Bitcoin rezervini 105.085’e yükselten dünyaca ünlü ABD’li teknoloji şirketi MicroStrategy, BTC yanlısı tavrını sürdürürken şirketin CEO’sundan kripto piyasalarının gündeminden düşmeyen Dogecoin hakkında ilginç bir yorum geldi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor dün yaptığı bir röportajda Dogecoin ile ilgili konuştu. DOGE satın almayı Vegas’ta kumar oynamaya benzeten ünlü CEO, elinizdeki tüm mal varlığınızı kaybedip yoksullaşmadığınız sürece böylesi bir kumar oynamanızın çok da büyük bir sakıncası yok yorumunda bulundu.

Rus ruleti oynamakla Elon Musk’ın kendisini babası olarak nitelendirdiği Dogecoin satın almayı eş değer bulan Saylor,

Elon Musk Saturday Night Live’a çıkmadan önce Dogecoin satın alacağım ve sonrasında Vegas’a gidip siyaha bahis yatıracağım.

diyerek “meme” kripto paralarına olan güvensizliğini açıkça ortaya koydu.

Öte yandan CEO’su olduğu MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımlarının nedenini de dolaylı yoldan açıklayan Saylor, gerçek yatırımın gelecek vaat eden şirketlere ve kullanım örnekleri olan kripto para birimlerine güvenilerek yapılacağını ifade etti.

Geçen senenin sonlarına doğru yaptığı Bitcoin alımlarıyla gündeme gelen şirket, Saylor’ın da tanımıyla Bitcoin’i güçlü bir yatırım aracı olarak görüyor. Günün birinde Bitcoin’i 7 8 milyar insanın kullanacağını ifade eden Saylor, BTC alımı yaptıkları ilk günlerde Bitcoin’den “Dünyanın bu şeye ihtiyacı var!” şeklinde bahsetmişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu