Bitcoin

MicroStrategy CEO’sundan Yeni Bitcoin (BTC) Açıklaması: Savaş BTC’yi Nasıl Etkileyecek?

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, savaşın Bitcoin yararına sonuçlanacağını vurguladı.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş kesinlikle kimsenin yararına değil.

Kripto para sektörü ilk başta çok sert bir düşüş yaşarken devamında tekrar yükselişe geçti. Michael Saylor ise BTC’nin önünde sonunda bundan en çok faydalanan varlık olacağını düşünüyor.

Saylor, Bitcoin’in Öneminin Artık Anlaşılacağını Düşünüyor

MicroStrategy‘nin CEO’su ve ünlü Bitcoin destekçisi Saylor, savaşların inanılmaz bir enflasyon yarattığını ve ticareti aksattığını vurguladı.

Saylor’a göre Bitcoin tam olarak bu savaş sayesinde aslında enflasyona karşı ne kadar dirençli bir varlık olduğunu ortaya koyacak.

Saylor, savaşların enflasyonun temel ve en büyük sebebi olduğunu vurguladı. Bitcoin aslında sadece bu sebeple kendini ispatlamakla kalmayabilir. Savaşın gölgesinde birçok kişi varlıklarını ve mülklerini geride bırakıp kaçarken, BTC sahipleri hiçbir şekilde bundan etkilenmiyor.

Ukrayna’da bulunan iki Danimarkalı gazeteci, sadece BTC kullanarak çeşitli harcamalar yapabildi. Stefan Weichert ve Emil Fİltenborg, Ukrayna içerisindeki ATM’ler para vermeyince bir araç satın almak için BTC kullandı. İkilinin 0,059 BTC karşılığında bir Mazda 3 aldığı biliniyor.

Bunun yanı sıra Ukrayna’ya bağış yapmak isteyenler geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak BTC ile bunu yapabildi.

Ukrayna’daki grupların sadece 1 günde 400.000 dolarlık BTC bağışı aldığı, toplam miktarın ise 6 milyon doların üzerine çıktığı bilinmekte.

BTC, sadece enflasyona karşı dirençli olmakla kalmayıp aynı zamanda kullanılabilirliği ile birçok kişinin tercihini değiştirmesini sağlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu