Kripto HaberleriBitcoinMicroStrategy'den Fidelity'e Bitcoin Desteği!

MicroStrategy’den Fidelity’e Bitcoin Desteği!

Takip et

En büyük yatırım şirketlerinden biri olan Fidelity Investments bugün yaptığı açıklamada, yatırımcıların 401 (k) çerçevesinde emeklilik tasarruflarının bir kısmını Bitcoin’e (BTC) koymalarına izin vereceğini duyurdu.

İlgili Haber
Dev Fon Fidelity, Emeklilerin Bitcoin (BTC) Almasının Önünü Resmen Açtı

Fidelity’in bu hamlesi yatırımcıların herhangi bir kripto para borsasında hesap açmadan doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağladığından BTC’nin ana akım haline gelmesine yardımcı olacak.

Fidelity’den önce de pek çok firma Bitcoin biriktirmeye izin veren 401 (k) emeklilik tasarruf planını kullanmaya başlamıştı.

Fidelity’in 401 (k) hamlesinden sonra Twitter hesabından paylaşım yapan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Fidelity’in bu hamlesini desteklediğini ve çalışanlarına 401 (k)’nın bir parçası olarak Bitcon’e yatırım yapma seçeneği eklemek istediklerini söyledi.

Saylor ayrıca, emeklilik tasarruf hesabı sunan ilk işveren olmayı planladıklarını ve bu kapsamda bir an evvel çalışanları için Bitcoin emeklilik tasarruflarına başlayacaklarını da belirtti.

“MicroStrategy, şirketler için Bitcoin’de öncü olmaya devam ediyor.

Şirketimiz ayrıca çalışanlarımıza 401(k) programımızın bir parçası olarak Bitcoin’e yatırım yapma seçeneği sunan ilk halka açık şirket olmak için Fidelity ile çalışmayı dört gözle bekliyor.

Fidelity gibi şirketler için Bitcoin’de yenilik yapan şirketlerle ekip kurmak ne kadar önemli ise kurumsal yatırımcılar için Bitcoin ekosisteminin gelişimini ilerletmek bizim için de o kadar önemli.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları