binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinMicroStrategy'in İzinden Giden Japon Devi Yeniden Bitcoin Satın Aldı! İşte Elindeki BTC...

MicroStrategy’in İzinden Giden Japon Devi Yeniden Bitcoin Satın Aldı! İşte Elindeki BTC Miktarı!

Japon devi Metaplanet Bitcoin satın alımlarına devam ediyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin alımlarıyla en büyük kurumsal BTC yatırımcılarından biri olan MicroStrategy’nin izinden giden pek çok şirket bulunuyor.

Bu şirketlerden biri de Japon devi Metaplanet oldu.

Tanınmış bir Japon yatırım devi olan Metaplanet Inc., yeni bir Bitcoin alımı daha yaptığını açıkladı. Buna göre şirket Bitcoin’i satın almak için 200 Milyon Yen (1,25 milyon dolar ) harcadı. Ek BTC satın alan şirket, kripto para piyasasındaki yerini sağlamlaştırmanın sinyalini verdi.

Şirket geçtiğimiz ay da kurumsal hazinesi için Bitcoin’e 1 milyar Yen (6,5 milyon dolar) yatırım yaparak ülkede büyük ses getirmişti.

Son alımla birlikte 10 Mayıs itibarıyla Metaplanet’in elinde 117,72 Bitcoin bulunuyor ve bunlar BTC başına ortalama 10,193,536 Yen fiyatla 1,2 milyar Yen karşılığında satın alındı.

Şu anda BTC’lerin değeri yaklaşık 7.397 Milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Metaplanet yetkilileri yaptıkları açıklamada şirketin Bitcoin satın alması sadece finansal bir karar yada yatırımdan ibaret değil. BTC hamlesinin şirketi finans alanında öncü yapacağına inanan Metaplanet, Bitcoin’i benimseyerek Japonya’nın dijital finans alanında ve kripto para birimlerinin benimsenmesinde öncü olmayı hedeflediğini söyledi.

Metaplanet ayrıca kendileri gibi yerleşik ve önemli şirketlerin Bitcoin satın almasının yatırımcılar arasındaki güveni artırabileceğini ve kripto para piyasasının büyümesine yardımcı olabileceğini düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail