BitcoinHaberler

MicroStrategy’nin 600 Milyon Dolarlık Hamlesi Bitcoin’de Rekoru Getirdi!

MicroStrategy'nin hamlesi BTC'yi rekora taşıdı

MicroStrategy daha fazla Bitcoin almak için elindeki bonoların satışından elde ettiği geliri kullanmayı amaçladığını duyurdu.

Bitcoin pazar günü yaşadığı türbülansın etkisinden hala kurtulamadı. Mum boylarının uzadığı ve hem aşağı hem yukarı yönlü uzun iğnelerin oluştuğu bir grafik takip ediyoruz. Dalga boylarının uzaması yatırımcıları yön tayini konusunda tedirgin ediyor.

Bu kararsızlık devam ederken MicroStrategy 600 milyon dolarlık daha Bitcoin almak için elindeki bonoları kullanacağını duyurdu. Uzun vadeli bono satışına çıktığını duyuran şirket, bu bonoların satışlarından elde edilecek geliri Bitcoin’de tutacak.

“MicroStrategy piyasa koşullarına ve diğer faktörlere bağlı olarak, vadesi gelmiş 600 milyon ABD doları tutarında dönüştürülebilir kıdemli senetlerin toplam ana meblağını satışa çıkarıyor.

MicroStrategy, bonoların satışından elde edilen net geliri ek Bitcoin almak için kullanmayı amaçlamaktadır.”

MicroStrategy’nin duyurduğu haberin etkisiyle Bitcoin 50.600$ seviyesine ulaştı. Bu seviyede güçlü bir satış baskısıyla karşılaşan BTC 50.000$ seviyesinin üzerinde kalıcı olamadı. Bu seviyeden biraz daha salınan BTC haber saatimiz itibariyle 49000$ seviyelerinden işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu