BitcoinHaberler

Microstrategy’nin Bitcoin Bakiyesi Hızla Artmaya Devam Ediyor

Son yapılan alımlarla servetine servet katan şirket alımlara devam etmekte kararlı!

Bitcoin sevdalısı şirketler deyince akla gelen ilk isim Microstrategy oluyor. Uzun zamandır yaptığı yüklü BTC alımlarıyla sık sık gündeme gelen şirket son alımını kısa süre önce 9.000 Bitcoin satın alarak gerçekleştirdi.

Üstelik şirketin bununla da yetinmeyeceği yeni alımlar gerçekleştireceği de Michael Saylor tarafından doğrulandı. Bu son alımla elindeki BTC miktarını 114.042’ye yükselten şirket, 7 milyar dolarlık BTC’ye sahip durumda.

Microstrategy tarafından dün yayınlanan 3. çeyrek raporunda, şirketin elindeki tüm BTC’lere 3.1 milyar dolar harcadığı belirtildi. Kabaca hesaplarsak şirket, 1 Bitcoin’i 27.713 dolara satın almış.

Şirketin Planı Ne?

Microstrategy CEO’su Saylor, şirket olarak Bitcoin satın almaya devam edeceklerini ve uzun vadede sahip oldukları BTC’leri elden çıkarmayı düşünmediklerini ifade etti.

Şirketin bu zamana kadarki istikrarlı tavrı ve Bitcoin’e olan güveni birçok kişi ve firmayı da kripto paralar özellikle de Bitcoin hakkında cesaretlendirmiş durumda. Raoul Pal, Tesla ve Square gibi isimler bunlardan sadece birkaçı.

Nitekim Saylor, 2020’nin Aralık ayında Tesla CEO’su Elon Musk’a Bitcoin yatırımı yapmasını tavsiye etmiş, Tesla bundan iki ay sonra 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamıştı.

Saylor’ın Kaç BTC’si Var?

Ünlü CEO, konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada şahsi cüzdanında 1.08 milyar dolar değerinde BTC bulunduğunu, sahip olduğu 17.732 Bitcoin’i ortalama 9.882 dolardan satın alındığını ifade etmişti. Üstelik söz konusu alımları şirketin BTC alımı önermelerinden çok daha önce gerçekleştirdiğini vurgulamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu