BitcoinEthereum

Milyarder Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Eleştirmeninden U Dönüşü!

Thomas Peterffy, bir anda fikir değiştirdi.

Kripto para sektörü neredeyse her zaman bir hayli eleştirilen bir alan oldu ve bu durum yaşanan fiyat artışına veya değişime rağmen devam ediyor.

Kripto para sektörüne yönelik algının buna rağmen özellikle 2021 yılında bir nebze de olsa değişmeye başladığı ise bilinmekte.  Thomas Peterffy gibi isimlerin yaptıkları yorumlar da aslında tam olarak buna işaret etmekte.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Alın

2021 yılında rekor kıran BTC şu an düşüş trendinde olsa da Wall Street’in milyarder isimlerinden olan Thomas Peterffy, şimdi BTC’ye o kadar da eleştirel bakmıyor gibi gözüküyor.

Daha önce yaptığı açıklamada Bitcoin odaklı vadeli işlem sözleşmelerinin ekonominin istikrarını bozacağını belirten Peterffy, şimdi ise yatırımcılara Bitcoin veya Ethereum alma tavsiyesinde bulundu.

Bloomberg’e konuşan ünlü isim, şu açıklamalarda bulundu:

Bence Bitcoin sıfır dolara da inebilir ve bence milyon dolarlara da çıkabilir. “

Interactive Brokers’ın da sahibi olan Peterffy, yatırımcıların tam da itibari paraların dibi bulma riskine karşı küçük miktarda da olsa ETH ve BTC alması gerektiğini vurguladı.

Ünlü isim, bunun portföyün %2 veya %3’ü kadar olması gerektiğini düşünüyor.

Enflasyonun artması ve itibari paraların ciddi anlamda değer kaybetmesi daha önce Paul Tudor Jones gibi efsanevi isimlerin de Bitcoin alma çağrısında bulunmasını sağlamıştı.

ABD’deki enflasyon geçtiğimiz ay, ABD’de 1982 yılından beri görülmeyen seviyelere çıktı ve bu durum kesinlikle Bitcoin için bir şans.

İlgili Haber
Amerikan Hedge Fon Yöneticisi Paul Tudor Jones Da Bitcoin'e Yatırım Yapan İsimler Arasında
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu