Bitcoin

Milyarder Kevin O’Leary’den Dikkat Çeken Bir Bitcoin Kehaneti Geldi!

Son zamanlarda Bitcoin topluluğunda dikkatleri üzerine çeken Kevin O'Leary, önemli bir BTC kehanetinde bulundu.

Daha önce bir BTC düşmanı olan milyarder yatırımcı Kevin O’Leary, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde Bitcoin’in dünyanın rezerv para birimi haline geleceğini iddia etti.

Ancak daha sonra bu Tweeti sildi.

Kevin O’Leary 2019 Yılında Bitcoin’i “Çöp” Olarak Nitelemişti

2019 yılı başlarında O’Leary, “çöp” olarak nitelediği Bitcoin’i yoğun bir şekilde eleştiriyordu ancak bu tarihten bu yana milyarderi düşünceleri tamamen değişmiş gibi görünüyor.

Kanadalı milyarder şu sıralar BTC’nin “dünyayı kurtarma potansiyeli” olduğunu savunuyor.

O’Leary daha önce yaptığı açıklamasında sahip olduğu portföyünün yaklaşık olarak %20’sinin “kripto paralar ve Blockchain’lere” ayrıldığını söylemişti.

Ünlü milyarder bununla birlikte BTC madencilik işlemlerinin gelecekte daha sürdürülebilir hale geleceğini umduğunu söyledi. O’Leary, hidroelektrik enerjisinin ve nükleer enerjinin gelecekte Bitcin madenciliğinin ana enerji kaynakları haline gelmesini beklediğini belirtti.

O’Leary, Kısa Bir Süre Önce BTC’nin Dünyayı Kurtaracağını İddia Etmişti

Bu hafta başında O’Leary, takipçilerine yaptığı açıklamasında BTC madenciliğinin dünyayı kurtaracağını iddia etmişti. Fortune dergisine yaptığı son açıklamasında ise milyarder isim önümüzdeki 10 yılı kripto para ve Blockchain sektöründe harcayabileceğini söylemişti.

İlgili Haber
Kevin O'Leary: "Bu Olursa Bitcoin'e Oluk Oluk Para Akacak!"

Kevin O’Leary, daha önce çok büyük oranda Çin merkezli gerçekleştirilen BTC madenciliği operasyonlarını son derece sert bir şekilde eleştiriyordu. Bununla birlikte Çin geçtiğimiz yıl kripto para madenciliğini yasaklamıştı. Kripto para madencileri ise halen büyük oranda kömürden elde edilen enerji kaynaklarını kullanıyor ve bu yüzden BTC’nin daha çevreci olma hedefleri baltalanıyor.

Buna ek olarak O’Leary, kripto paraların regüle edilmesi konusunun en büyük destekçilerinden biri olmasıyla tanınıyor. Milyardere göre bu alanın regüle edilmesi, kripto endüstrisinin yasallaşması için gerekli adımlardan birini temsil ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu