BitcoinHaberler

Milyarder Mario Gabelli Bitcoin (BTC) Hakkında Açıklama Yaptı: “Arzı Kısıtlı Değil”

GAMCO Investors CEO'su ünlü milyarder Mario Gabelli'den Bitcoin (BTC) hakkında yeni bir açıklama geldi.

Yatırım devi GAMCO Investors CEO’su milyarder Mario Gabelli Bitcoin ve bu kripto paranın arzı hakkında konuştu.

“Bitcoin’in Arzının Kısıtlı Olduğu Fikrini Kabul Etmiyoruz”

Gabelli, BTC’nin daha fazla üretilemeyeceği için arzının kısıtlı olması fikrini kabul etmediğini söyledi. Fox Business’a verdiği röportajında Gabelli şunları söyledi:

“Blockchain’e sahip olmamız gerekiyor. Bugün satın alınan ve yerleşen şeyleri satın almak yatırım konusunda çok önemlidir. Bu durum hızlandırılmış bir şekilde gerçekleşecek. Fakat Bitcoin gibi bir şeyin daha fazla üretilemeyeceği için arzının kısıtlı olduğunu söylemek gibi bir fikri biz şu anda kabul etmiyoruz.”

Ünlü yatırımcı üretimi olmayan varlıkların direkt olarak arzının kısıtlı şeklinde değerlendirilmesine karşı çıktığını söyledi ve bir örnek verdi:

“Mevcut durumda Atlanta Braves isimli bir beysbol takımını satın alıp iki yıl sonra iki katı fiyatına satabilirsiniz. Biliyorsunuz ki beysbol takımlarının da üretimleri yok. O yüzden neden kripto para yerine bir beysbol takımı satın almıyorsunuz?”

1976 yılında Mario Gabelli tarafından kurulan GAMCO Investors yatırım fonları, kurumsal ve seçkin yatırımcılara yatırım danışmanlığı ve aracılık hizmetleri sunuyor. Şirketin yönetimi altında toplamda 41.3 milyar dolar varlık bulunuyor.

Şirket 2007 yılında geçirdiği SEC soruşturması nedeniyle 3 milyar dolar ceza ödemek zorunda kalmıştı.

Son 24 saatte %2.03 değer kaybeden Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 38.603 dolardan işlem görüyor. Altcoin piyasası tarafında da BTC’ye benzer bir şekilde kırmızı bir tablo hakim.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu