Bitcoin

Milyarder Yatırımcı Bitcoin’e Yatırım Yaptığını İtiraf Etti!

Milyarder yatırımcı Bill Gross, hisse senedi yatırımına ek olarak Bitcoin sahibi olduğunu da açıkladı.

Milyarder yatırımcı Bill Gross, piyasada bazı hisse senetlerini kar elde etme amaçlı alıp satmasının yanında Bitcoin sahibi olduğunu da açıkladı.

Bir zamanlar “tahvillerin kralı” olarak adlandırılan Bill Gross, ünlü bir tahvil yatırımcısı olarak tanınıyor. Gross ayrıca Pacific Investment Management Co’nun  (PIMCO) kurucularından biri. Amerikalı yatırımcı, kripto paralar hakkında karmaşık fikirlere sahip olmasına rağmen bu varlıklar ile uğraştığını söyledi.

Bununla birlikte en katı kripto para karşıtı isimlerden biri olan milyarder Ken Griffin de dijital para birimlerine olan tavrını yumuşatmışa benziyor. Yatırım şirketi Citadel’in CEO’su olan Griffin, kısa bir süre önce kripto paralar konusunda yanıldığını kabul etmişti.

İlgili Haber
Ünlü Milyarder Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Yanıldığını İtiraf Etti!

Daha önce kripto teknolojisinin dolara karşı bir başkaldırı olduğunu iddia eden Griffin, yaptığı açıklamasında bundan böyle şirketinin de kripto alanında piyasa yapıcı olarak faaliyet gösterme hazırlığında olduğunu söylemişti.

30.4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 40. kişisi olan Griffin, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında kripto teknolojisi konusunda tam olarak ikna olmadığını, buna rağmen Citadel şirketinin artık bu sektörü görmezden gelemeyeceğini belirtmişti.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Yatırımlarına Devam Ediyor

Bununla birlikte SEBA Bank CEO’su Guido Buehler, 2022 yılında Bitcoin fiyatını en çok etkileyecek faktör nedir sorusunda “kurumsal yatırımcıların muhtemelen fiyatları yukarı çekeceği” şeklinde cevap vermişti.

Buna ek olarak Buehler, şirketlerinin modeline göre 2022 yılında BTC fiyatının 75.000 dolara kadar yükselebileceğini hesapladıklarını da ifade etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu