Bitcoin

Milyarder Yatırımcı Bitcoin’i Dijital Altına Benzetti!

Bill Miller'ın Bitcoin'de boğa olduğunu söylediği son röportajını sizin için derledik.

Milyarder yatırımcı Bill Miller, güncel bir röportajında mevcut görünümün Bitcoin (BTC) için neden çok olumlu gördüğü konusuna açıklık getirdi.

Miller Value Partners’ın kurucusu ve baş yatırım yöneticisi Miller, Bitcoin’i dijital altına benzetti. Miller’ın bu yorumu, tam da Rusya’nın maruz kaldığı fonların ABD ve Avrupa Birliği tarafından dondurulmasının ardından geldi.

Rusya’nın dış rezervlerinin yarısının dondurulmuş halde beklediğini belirten Miller, bunu ülkelerin çözmeye çalışacağı potansiyel bir sorun olarak gördüğünü söyledi.

Milyarder yatırımcıya göre Bitcoin’in acil durumlarda ülkeler için yeni rezerv para birimi olma ihtimali oldukça yüksek.

… Rezerv olmayan bir para birimine sahip bir ülkeyseniz -yaklaşık 100 tane var- şunu söylemeyi düşünebilirsiniz: Biliyor musunuz belki de dışarıda diğer ülkelerin bize zarar veremeyeceği ve enflasyona veya daha büyük miktarlarda üretilmeye karşı dayanıklı başka bir şeyimiz olabilir.

Miller’ın Bitcoin’e kişisel varlıklarının %50’sini kapsayacak kadar büyük oranda yatırım yaptığı hesaba katılacak olursa Bitcoin’de ne kadar boğa olduğunu anlamak çok da zor olmaz. Bu, bir bakıma Miller’ın diğer kriptoları BTC’nin benzersizliğiyle karşılaştırıldığında sadece “macera yatırımları” olarak değerlendirmesinin de kaçınılmaz bir sonucu olarak görülebilir aslında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu