EthereumHaberlerKripto Para

Milyarder Yatırımcı Mark Cuban Ethereum İçin Heyecanlıyım Dedi, Nedenlerini Açıkladı!

Mark Cuban Ethereum ile ilgili çok iyimser olduğunu söyledi.

Kripto para birimlerine olan desteğini her fırsatta dile getiren milyarder yatırımcı Mark Cuban geçtiğimiz günlerde “Fortune” ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Ethereum (ETH) ile ilgili iyimser olduğunu söyleyen Cuban, bu yaz Ethereum’da gerçekleşmesi beklenen birleşmenin (Ethereum 2.0) çok konuşulacağını söyledi.

Mark Cuban, ETH’nin PoW sisteminden PoS sistemine geçişini ifade eden birleşmenin ETH için çok önemli olacağını belirtti.

“Yaklaşmakta olan Ethereum birleşmesi için çok iyimserim, bunun ETH için çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Mark Cuban’ın Ethereum’da İyimser Olmasının İki Nedeni!

Milyarder yatırımcı Etherum’daki birleşmenin önemli olduğuna inanmasında iki neden olduğunu söyledi.

Cuban, birinci neden olarak PoS sistemine geçiş ile birlikte Ethereum madenciliğinin daha az enerji tüketeceğini ve bununla birlikte daha çevre dostu olacak olmasını gösterdi.

Zira Ethereum’un PoS’a geçmesi ile birlikte enerji tüketiminin %99 oranında düşmesi bekleniyor.

İkinci neden olarak ise birleşme ile birlikte çok daha az Ethereum jetonu basılacağı için piyasada dolaşımda bulunan ETH arzının azalacağı ihtimalinin yüksek olmasını gösterdi.

Ethereum arzı azaldıkça fiyatının artacağını ve ETH’nin daha da kıt hale geleceğini düşünen Cuban, Ethereum’a  kurumsal ilginin artmasını ve daha fazla kurumsal yatırımcının gelmesini beklediğini de sözlerine ekledi.

Mark Cuban gibi BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes de ETH’de gerçekleşecek birleşme sonrası Ethereum için iyimser olduğunu ve ETH’nin yıl sonuna kadar 10.000 doları geçeceğini iddia etmişti.

İlgili Haber
Ethereum 10.000 Dolar Olacak Mı? BitMEX Kurucusu Hedefini Açıkladı!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu