AnalizBitcoinHaberler

Milyon Takipçili Analist Bitcoin (BTC) İçin Boğa Başlayacak Dedi, Tarih Verdi!

Milyon takipçili analist, Bitcoin (BTC) fiyatında artış yaşanacağını düşündüğü dönem için takipçileriyle tarih paylaştı.

Bitcoin (BTC) için 2021 yılının Aralık ayında 100.000 dolar seviyesini öngören Stock-to-Flow (S2F) modelinin kurucusu olan PlanB, bu seviyenin görülememesinin nedeninin, kripto para piyasasının 2021 yılının Nisan ayından bu yana ayı piyasasında olması olduğunu iddia etti.

PlanB, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şöyle dedi:

“Şu anda Bitcoin fiyatı bir zemin yaratıyor, bunun ardından, BTC’nin içinde bulunduğu döngü sayesinde yeni bir boğa gelecek.”

PlanB, Bir Sonraki Boğa Piyasasının Tarihini Erteledi

Analist PlanB, 2021 yılında yaptığı açıklamasında, Stock-to-Flow modeline göre BTC fiyatının 2021 yılının Aralık ayında 100.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti.

Buna rağmen BTC fiyatı Kasım ayında kırdığı 69.000 dolarlık rekorunun ardından ayı piyasasında hareket ediyor gibi görünüyor.

PlanB, yaptığı son açıklamasında piyasada gözlenen baskının, BTC’nin yeni bir zemin oluşturmasından kaynakladığını söyledi.

Analist yeni paylaştığı veriye göre, BTC fiyatının 2022 yılının ikinci yarısında, muhtemelen Ekim ayında bir dip oluşturacağını ve bunun ardından boğanın başlayarak fiyatları 100.000 dolara yükselteceğini iddia etti:

“2021 yılının Aralık ayında boğa piyasasının ikinci ayağının başlayacağını umuyordum. Ancak 2022 yılının ilk çeyreği, bana bu boğa piyasasının bittiğini netleştirdi. 2021 yılının Nisan ayından itibaren ayı piyasasına girdik. Şu anda bir dip oluşturuyoruz. Bunun ardından boğa başlayacak.”

Stock-to-Flow modelinin kurucusu PlanB, 2021 yılı için 100.000 dolar hedefinin tutmamasının ardından eleştiri almıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Kriptoda şuan kimse kalmadı, o zaman hiç kalmaz.

Selmani

Hadi ordan leeenn


Başa dön tuşu