Kripto HaberleriAnalizMilyon Takipçili Analist: "Bu Olay Yaşanmazsa Bitcoin Fiyatı 24.500'ün Altına Asla İnmez!"

Milyon Takipçili Analist: “Bu Olay Yaşanmazsa Bitcoin Fiyatı 24.500’ün Altına Asla İnmez!”

Takip et

Bitcoin’in Stock-to-Flow (S2F) modelinin kurucusu PlanB, çok ani ve kötü bir tür nadir gelişme yaşanmadıkça BTC’nin asla 24.500 doların altına inmeyeceğini söyledi.

Ünlü analistin attığı tweetlerden nadir gelişmeler diye kastettiğinin savaş veya büyük borsa hacklenmeleri gibi olayları belirttiği anlaşılıyor.

Geçmişte bazı tahminlerinde yanılan analist, buna rağmen dünyanın en büyük kripto parasının bu yılın sonuna kadar 100.000 doların üzerine çıkacağından emin olduğunu belirtiyor.

“BTC Fiyatının Ortalama Maliyet Fiyatının Altına İnmesi İçin Bir Sebep Yok”

Twitter üzerinde 1.7 milyon takipçiye sahip olan analist, Bitcoin’in mevcut realize fiyata (ortalama maliyet fiyatına) düşmesi için herhangi bir sebep görmediğini belirtti.

Analist, geçmişte BTC fiyatının bu seviyesinin altına inmesine neden olan yalnızca üç olay yaşandığını da ifade etti.

Geçmiş dönemde BTC fiyatını söz konusu seviyesinin altına indiren olaylar 2011 yılında MtGox borsasının hacklenmesi, 2014 yılında Bitstamp borsasının hacklenmesi ve 2018 yılında ise Bitcoin SV (BSV) hard fork’unun yaşanmasıydı. Bu üç olay BTC fiyatını realize fiyat seviyesinin altına indirmişti.

Diğer bir ünlü analist olan Willy Woo ise BSV hard fork’nun 2018 yılındaki fiyat düşüşüne neden olduğu düşüncesine katılmadığını söyledi.

Woo’ya göre 2018 yılındaki düşüşün nedeni BitMEX üzerindeki sürekli vadeli işlemler tahvillerin balinalar tarafından kontrol edilmesi olabilir.

2014 yılında kurulan BitMEX, o sıralar dünyanın en çok tanınan kripto para borsalarından biriydi. 2016 yılında “sürekli vadeli işlemler” özelliğini tanıtan borsa böylelikle kaldıraçlı işlemler ile ilgilenen yatırımcıların ilgisini çekti ve o dönemin en iyi türev ürünü haline gelmişti.

PlanB’nin 2021 yılı için yaptığı BTC fiyatının 100.000 dolara yükseleceği tahmini her ne kadar tutmasa da, analist Şubat ayında yaptığı açıklamasında BTC fiyatının 2023 yılı sonuna kadar altı haneli seviyeye ulaşacağını iddia etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

2011+3=2014 2014+4 2018 .Bu akıl sorularında ki sonraki zaman dilimi ne olmadır sorusu gibi.2018+5 2023 doğru şıkkı var.2023 de bence dünya da her şey garip yönlere doğru gitme eğiliminde.Btc de aynı durumda.Bizde de zaten seçim var eğer hükümet değişirse ayı dönemi biter boğa başlar piyasaya döviz pompalanır epeyi sıcak para girişi başlar.30 tl 40 tl gibi rakamlarda tamamlarsak tepeyi bulur aşağı doğru en az 10 x gelir dolar bazında. Benim de tüm hodl bozmam gerektiğini söylüyor bu durum.Bende bu ralliden nasibimi almak isterim.O arada btcde ayıya girerse değme keyfime😎 Sonra gene tl den btc ye geçerim.2,5 yıl arası sürüyor zaten bizim ülkenin boğası.Ayısı 20 yıl sürdü rekoru kırdı.Bakalım planlarım böyle yazı burda kalır sonra duruyor olursa okurum 🥳.2014 de btc için yazdığım hala duruyor millet okuyup Facebook da kâhin diyor belki buda öyle olur🤣Not yatırım tavsiyesi değildir.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları