Kripto HaberleriAltcoinMINA Düşüşe Tepki Verebilecek mi?

MINA Düşüşe Tepki Verebilecek mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ölçeklenebilir olarak dünyada en hafif ve en erişilebilir blok zinciri yapısı ile karşımıza çıkan Mina (MINA) coinmarketcap verilerinde şu anda piyasa değerlendirilmesi sıralamasında 89. sırada bulunmakta ve yaklaşık 1 milyar dolara yaklaşan bir piyasa değerinin olduğu görebiliyoruz.

Aynı zamanda temel analiz tarafında güncel olarak gelecek olan sistem geliştirici yönünden haberlerine baktığımızda yılın ikinci çeyreğinde Ethereum ile köprü oluşturacağı ve bu köprünün Ethereum geliştiricilerinin MINA üzerinde de işlem yapabilecekleri sıralanan haberler arasında olduğu görülmektedir.

Ayrıca kendi sitelerinin yol haritalarında “Ethereum geliştiricilerinin EVM’deki Mina platformuna sağlama yönünde” şeklinde madde belirtilmiştir.

Gelecek haberler ile beraber ekosistem alt yapısını geliştirmeye odaklı bir yol haritası oluşturduklarını  anlayabiliyoruz.

Peki teknik açıdan baktığımızda alıcı ve satıcıların baskın olduğu bölgeler nereler? Hangi bölgeler önemli?

Yukarıda gördüğünüz günlük grafikte, 12 kasım tarihinden bu yana düşen kanal içerisinde istikrarlı fiyat hareketleri sergilediği gözlemleyebiliyoruz.

Kötü senaryo olarak eğer piyasanın yönü düşen trendde devam edip Bitcoin tarafında da geri çekilme oluşursa buna paralel MINA tarafında düşen kanal yapısının hem alt desteği hem de destek noktasına geri çekilmeler görülebilir. Olası geri çekilme destek noktaları 2.15 dolar ve 1.7 dolar seviyeleridir.

İyi senaryo tarafında ise; düşen kanal yapısını hacimli alıcı mum ile kırıp trendi yükselişe çevirebilmesi durumunda 3.38 ve 3.7 dolar bant aralığının üzerinde günlük kapanışlar ile beraber üstteki olası direnç seviyeleri hedeflenebilir.

Ayrıca; MACD hareketli ortalamaların yönü aşağıya doğru olup, histogramın çizgi üzerinde hafif yeşil renginde sinyal çubukları gözlemlenmektedir. Bu da momentumun pozitif fakat zayıf olduğunu göstermektedir.

Son değerlendirme olarak; sene içerisinde bir çok temel anlamda haberi olan MINA Protocol için teknik verilerle desteklenmesi ile beraber olumlu etkiler görebiliriz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları