coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinMonero Nedir? Güvenli midir?

Monero Nedir? Güvenli midir?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Monero, izlenemeyen, özel ve güvenli bir dijital para birimidir. Açık kaynak kodlu bir yapıya sahiptir. Monero ile yatırımlarınızı kendiniz kontrol edersiniz ve bütün sorumluluk size aittir. Hesaplarınız ve yapacağınız işlemleri kimse takip edemez.

Monero’nun avantajları ve özellikleri

  • Takip edilemez: Hemen hemen tüm dijital para birimleri şeffaftır yani işlemlerinizi herkes görebilir. Diğer dijital para birimlerinden farklı olarak, Monero ile yapacağınız işlemlerde cüzdan adresiniz bilinse bile, hiç kimse nereye ve ne kadar gönderdiğinizi göremez. Tüm bunlar için son teknoloji kırılamaz bir şifreleme yöntemi kullanır.
  • Hızlı ve ucuz: Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi hileli charge back riski ya da uzun bekleme süreleri yoktur.
  • Güvenlidir: Merkezsiz bir yapıya sahip blok zincir teknolojisini kullanmasından dolayı Monero, yatırımlarınıza göz dikebilecek siber saldırılara karşı güvenlidir. Monero ile yatırımlarınızı kendiniz kontrol edersiniz. Bu yatırımlarınız ile yapacağınız her şeyden siz sorumlusunuz. Yaptığınız işlemleri, sizin dışınızda kimse göremez.
  • Gizliliğe önem verir: Blokchain teknolojisi, genelde güvenliği, gizliliği 2. plana atma pahasına arttırır. Fakat Monero, gizlilik merkezli teknolojisiyle mahremiyetinizi en yüksek seviyede tutar ve Blockchain’in tüm güvenlik avantajlarını da elde etmiş olursunuz.
  • Monero işlemleri izlenemez: Monero ile yapacağınız tüm işlemler izlenemez ve yapılan işlem tutarları da gizli kalır. Monero’da Blockchain altyapısında bulunan fonlar izlenemediğinden dolayı önceki sahipleri ile ilişkilendirilemez. Kısaca hesabınıza nereden para geldiği ya da kime para transfer yaptığınızı kimse göremez.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail