Monero

Monero’da işlem ücretleri neredeyse sıfırlandı

Gizlilik odaklı kripto para birimi olan Monero (XMR) bir kaç gün önce, ASIC cihazlar ile madenciliğin önüne geçmek ve işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi için mecburi çatallanmaya (hard fork) gitti. Bu işlem gerçekleştikten sonra Monero ağındaki işlem ücretleri neredeyse sıfır noktasına kadar gerileme gösterdi.

Bulletproofs adı verilen güncelleme sayesinde işlemler daha ölçeklenebilir hale geldi ve araştırmaya göre 0.55 dolar civarında olan işlem ücretleri 0.021 dolara kadar gerileme yaşadı.

Yapılan hard fork işlemi ile bunun olmasını zaten ön gören geliştirici ekip, ayrıca ASIC cihazlar (özel madencilik cihazları) ile kazım yapılmasının önüne geçen bir dizi güncelleme de yaptı.

Gizlilik odaklı olan Monero’da Bitcoin’de olduğu gibi aktarımlar ve aktarım miktarları görünmüyor. Yani tamamen gizli bir coin olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda en büyük kripto para listesinde 1.7 milyar dolar piyasa hacmi ile 10. sırada olan XMR, 104 dolardan işlem görüyor ve geçen sene yaptığı zirvenin yüzde 80 daha altında bulunuyor.

Topluluk tarafından Monero hakkında bazı endişeler olması dolayısıyla bu güncellemenin fiyat üzerinde ciddi bir etki oluşturması beklenmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu