Bitcoin

Morgan Stanley Yöneticisi: “Bitcoin, Kenny Gibi Ölüp Ölüp Diriliyor”

Morgan Stanley yöneticisinin garip Bitcoin benzetmesi...

Son 24 saatte Çin’den gelen olumsuz haber akışları ile düşen piyasadan sonra açıklamalarda bulunan analistler, BTC hakkında yapıcı açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Tam da bu olay yaşanmadan önce bir açıklama yapan Morgan Stanley’den Dennis Lynch, Bitcoin ile ilgili analistlerle paralel bir açıklama yapmıştı. Ancak Lynch’in BTC’yi benzettiği şey yüzlerde tebessüm bıraktı.

South Park çizgi film karakteri Kenny’nin her bölüm sonunda öldüğünü ve yeni bölüm başladığında da hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam ettiğini ifade eden ünlü isim, Bitcoin‘i bu karaktere benzetti.

Bitcoin hakkında olumlu açıklamalarına devam eden Lynch, “Bitcoin birçok kere ciddi düşüşler yaşasa da tekrar yükselmeyi başardı ve kendini kanıtladı. Tüm dünyada saygı duyulan modern bir ödeme yöntemi ve değer deposu haline geldi, artık BTC’yi kimse yıkamaz” dedi.

Bitcoin’in fiyat serüvenine bakıldığında da “artık öldü” denilen seviyelerden bile yüzde 1800 gibi oranlarla yükseldiği çokça kez görüldü. Çin müdahalesinin orta ve uzun vade için yıkıcı olmayacağı ifade eden uzmanlar, bu gibi durumların daha önce birçok kez yaşandığını ve BTC’nin her sınavı başarıyla geçtiğinin altını çiziyor.

Ünlü ismin geçtiğimiz günlerde yaptığı bu açıklama, özellikle son 24 saat içerisinde yaşanan düşüşlerden sonra daha anlamlı bir hale geldi.

İlgili Haber
Çin Yasaklamaları ve Bitcoin Rekoru Arasındaki İlişki: Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Habere konu olan South Park karakteri Kenny’nin her bölüm sonu ölüp tekrar dirildiği kısımları izleyebilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu