Ana SayfaBitcoinMorgan Stanley'den Bitcoin Tavsiyesi!

Morgan Stanley’den Bitcoin Tavsiyesi!

Takip et

2021 yılının Eylül ayında Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador, bu kararından sonra BTC almaya başlamıştı.

Ancak BTC, Kasım ayında 69.000 dolarlık ATH’sinden sonra yaklaşık olarak %70 oranında düştü ve şu anda CoinGecko verilerine göre 23,580 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

BTC, Kasım ayındaki ATH’sinden bu yana sert düşüşler yaşasa da büyük bir Bitcoin destekçisi olan El Salvador başkanı Nayib Bukele BTC almaya devam etti.

Ancak El Salvador elinde bulundurduğu BTC’lerden büyük bir zarara uğramış durumda.

El Salvador’un bu durumuna rağmen dünyanın önde gelen bankalarından biri olan Morgan Stanley‘den yatırımcılarına El Salvador çağrısı geldi.

ABD’li yatırım bankası, müşterileri için hazırladığı bir notta müşterilerini El Salvador’un düşen tahvillerini satın almaya çağırdı.

El Salvador’un Eurobond’ları bu yıl en kötü performans gösteren tahviller arasında yer alıyor.

Morgan Stanley’de yükselen piyasa ülke kredi stratejisinin küresel başkanı Simon Waever, müşteriler için hazırlanan notta, El Salvador’un Eurobond’larının piyasa tarafından aşırı cezalandırıldığını belirtti.

Eurobond’ların piyasa değerinin 7,7 milyar dolar değerinde olduğunu belirten Waever, tahvillerin bu yıl dolar karşısında 28 sente düştüğünü hatta 15 Temmuz günü 26,3 sentlik rekor düşük seviyeye gerilediğini ifade etti.

Waever’e göre, ülke temerrüde düşse bile, tahvillerin dolar bazında tahmini 43,7 sent değerinde işlem görmesi gerekiyor. Ancak Waever, küresel likidite sıkışıklığında tahvilin bu seviyelere ulaşmasının pek mümkün olmadığını düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları