Blockchain

MR çekimlerinde Blockchain kullanılabilir

MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme) çekimleri dünyadaki insan sağlığı adına en önemli cihazlar olarak tanınıyorlar. İnsanın tüm içini gösteren ve organlarında bulunan hasarları çok daha rahat görmeye yarayan bu teknolojik cihaz sayesinde hastalıklar teşhis edilebiliyor ve sonrasında ise kısa sürede tedavi edilebiliyor. Ancak MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme) cihazlarının saliseler içerisinde çektiği onlarca görüntüyü birleştirerek iç organların görsellerini çıkarması ise çok büyük GB’lara varan verilerin ortaya çıkmasına sebep olurken bunu toplamak ise oldukça güç olabiliyor.

Blockchain çözebilir

Blockchain teknolojisi ile ilgili iddialar ise MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme) çekimlerinde kullanılan bilgisayar programlarında zincir teknolojisinin birleştirme aşamasında kullanılabilecek olduğunu, bunun çok daha sağlıklı verileri ortaya çıkarmak için gerekli olabilecek olduğunu ortaya koyuyor. Siemens tarafından ve birkaç marka tarafından üretimi yapılan MR cihazlarının bu konuda geliştirdikleri yazılımlar son derece güçlü olmasına rağmen zincir teknolojisi ile geliştirilecek olan yeni programların ve teknolojilerin çok daha etkili olabilecek olduğu tahmin edilmekte. Bu konunun gelecek yıllarda gün yüzüne çıkması ve olup olmayabilirliğinin belli olması beklenmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu