coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinMultichain Skandalının Ardından Dev Balina Panikledi: Cüzdanındaki Bu Altcoinin Tamamını Binance'e Boşalttı!

Multichain Skandalının Ardından Dev Balina Panikledi: Cüzdanındaki Bu Altcoinin Tamamını Binance’e Boşalttı!

Dev bir kripto para balinası, Multichain ekosisteminde yaşanan skandalın ardından altcoinlerini satmışa benziyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kullanıcıların tek bir hesapla birden fazla blok zincirine erişmesine olanak tanıyan merkeziyetsiz bir platform olan Multichain ekosistemi, hizmetinin güvenliğini ve bütünlüğünü tehlikeye atan bir dizi olayla sarsıldı.

Edinilen bilgilere göre, Multichain CEO’su Zhaojun, 21 Mayıs 2023 tarihinde Çinli yetkililer tarafından tutuklandı ve cihazlarına ve varlıklarına el konuldu. Gözaltına alınmasının nedeni belli değil, ancak bazıları bunun Çin’deki kripto para birimi faaliyetlerine yönelik baskılarla ilgili olabileceğini düşünüyor.

7 Temmuz’da Multichain kullanıcıları, Multichain hesapları için özgün tanımlayıcılar olan MPC adreslerinde depolanan fonlarının rızaları olmaksızın bilinmeyen adreslere aktarıldığını fark etti. Yetkisiz transferlerin toplam tutarının 100 milyon doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

13 Temmuz’da, kalan kullanıcı fonlarının bir kısmına erişimi olduğunu iddia eden Zhaojun’un kız kardeşi, bunları kendi kontrolü altındaki adreslere taşımaya çalıştı. Ancak kısa bir süre sonra o da polis tarafından tutuklandı.

Multichain ekibi 14 Temmuz’da operasyonlarını durdurmak zorunda kaldıklarını açıkladı ve topluluğa Multichain hizmetini artık kullanmamalarını tavsiye etti.

İlgili Haber
Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? BTC ve Altcoinlerde Son Durum Ne? İşte Veriler

Multichain Haberinin Ardından Balina Altcoinlerde Panik Satışı Yaptı

Multichain skandalı haberi, bazı kullanıcıları ve yatırımcıları arasında, özellikle de Multichain tarafından desteklenen blok zincirlerinden biri olan Fantom’un yerel tokeni FTM’yi sahipleri arasında paniğe neden oldu.

Büyük bir FTM zulası sahibi olan bir balinanın, kayıplarını azaltmak amacıyla 16 milyon FTM tokeninin (4.8 milyon dolar) tamamını Binance’te sattığı bildirildi.

Bir blok zinciri gezgini olan Etherscan verilerine göre, balina Binance’ten başka bir stablecoin olan 3.8 milyon USDC (3.8 milyon dolar) satın almış ve bunu son yedi gün içinde 16 milyon FTM token ile takas etmişti. Balinanın ortalama alış fiyatı FTM tokeni başına 0.24 dolardı.

Balina, FTM tokenlerini token başına yaklaşık 0.3 dolardan satarak yaklaşık 985 bin dolar kâr elde etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail