HaberlerTether

Myanmar Tether’i (USDT) Resmi Para Birimi Olarak Kabul Etti!

Myanmar NUG hükümetinden Tether adımı geldi.

Myanmar’ın gölge hükümetinin hapisteki lideri Aung San Suu Kyi’nin destekçileri tarafından yönetilen Ulusal Birlik Hükümeti (NUG), ABD doları tabanlı stablecoin Tether’i resmi bir para birimi olarak ilan ettiklerini açıkladı.

Bloomberg’in haberine göre NUG, Myanmar’daki mevcut askeri rejimi devirme amacıyla başlayan bağış kampanyası için Tether’i kabul edecek.

NUG’un Maliye Bakanı Tin Tun Naing bir Facebook gönderisinde “NUG’un mevcut ticaretini, hizmetlerini ve ödeme sistemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için USDT’yi kabul edeceğini” söyledi.

Ekim 2021’de Fransız Senatosu ve Avrupa Parlamentosu tarafından NUG, Myanmar’ın resmi hükümeti olarak kabul edilse de NUG’un ülkede resmi bir gücü bulunmuyor.

Ancak NUG, Eylül ayında askeri darbe sonucu iktidara gelen Myanmar cuntasına karşı başlattığı savaş ile adından söz ettirdi.

NUG’un Ether’i resmi para birimi olarak kabul etmesi, 2020 Mayıs ayında tüm dijital para birimleri yasa dışı ilan eden Myanmar Merkez Bankasına karşı bir meydan okuma olarak yorumlandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu