bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinNaeem Aslam: Ayı Piyasasının Bitmesi An Meselesi

Naeem Aslam: Ayı Piyasasının Bitmesi An Meselesi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’in bu hafta yaptığı atakla beraber analist Naeem Aslam, ayı piyasasının geride kalmaya yakın olduğunu belirtti.

Şuanki durumu Forbes’e yazan analist şu açıklamalarda bulundu:

Bugünlerde dünyada bahsetmeye değer bir şey varsa o da kripto paralardır. Bitcoin 7000 dolar seviyelerini geçti ve an itibari ile 7500 dolarlardan işlem görüyor. Yıl başından beri yüzde 47.85 oranında değer kaybetmiş olsa bile bir saat içerisinde yaptığı 600 dolarlık artışla dikkatleri üzerine çekti. Pazardaki satıcılar fiyatın yüksek seyir edeceğine inandığı için ellerindeki Bitcoin’leri tutuyorlar.”

Daha sonra Aslam, “bu fiyat artışını tetikleyen şey nedir?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

Dediğim gibi ayı piyasasının bitmesi an meselesi. Geçmişte görüldüğü gibi Bitcoin’de FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) çok güçlüdür ve piyasayı aktif bir şekilde yönlendirir. Şuanda kripto paralara karşı düzenlemeler eskisine göre daha hafif bir hale geliyor. Örneğin Japonya geçmişte kripto paralar ile ilgili tutumunu çok sert tutarken, bugün dostça bir tutum sergiliyor. Japonya’nın büyük finans şirketlerinden birisi olan SBI, kripto para borsası açmasıyla bize bunu kanıtlıyor.

Aslam ayrıca fiyatı tetikleyen diğer unsurlardan da bahsetti. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’un geçtiğimiz günlerde kripto para pazarına girebileceği sinyali, piyasa için çok olumlu dedi.

Teknik analiz açısından da Bitcoin‘e değinen Aslam, bundan sonraki direnç 7750 dolar seviyesi, ayrıca 200 günlük ortalama olan 9575 dolar seviyesini hedeflemeden önce, 8000 dolarlık pisikolojik sınırın geçilmesi gerektiğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları