binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinNansen, Altcoinlerde Yeni Bir Dip Bekliyor! Tarih Verdi!

Nansen, Altcoinlerde Yeni Bir Dip Bekliyor! Tarih Verdi!

Altcoinlerin Haziran ayında dibe ulaşacaklarını belirten analistler altcoin rallisi için Bitcoin'in yükselişe geçmesi gerektiğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinlerde büyük bir boğa rallisi beklenirken zamanı konusunda pek çok tahmin yapılıyor.

Bu noktada piyasa analistleri altcoin rallisinin başlaması için Haziran ayını işaret etti. Buna göre, analistler kripto para piyasasının Haziran ayında yerel dip noktasına ulaşacağını belirterek, altcoin rallisinin başlaması için öncelikle Bitcoin’in mevcut aralığından çıkması gerektiğini söyledi.

İlk olarak Nansen baş araştırma analisti Aurelie Barthere, altcoin piyasasının halvingle birlikte darbe aldığını ve düşüşe geçtiğini söyledi. Analiste göre altcoinler potansiyel bir yerel dip görse bile bir altcoin boğa rallisinin başlaması için öncelikle Bitcoin fiyatının yukarı yönlü bir çıkış yapması gerekecek.

Cointelegraph’a konuşan Nansen analisti Barthere şunları söyledi:

“Altcoinler yüksek beta kripto paralardır. Piyasadaki duygu çok yükseliş olduğunda başarılı olurlar ve o zaman yükselişe geçerler.

Ancak Mart ortasından bu yana kripto yatırımcıları arasındaki duygu daha az coşkulu.
Ayrıca BTC fiyatı da 20 günlük üssel hareketli ortalama etrafında konsolide olurken, altcoinlerde daha fazla dalgalanma yaşanıyor.

Altcoinlerin daha iyi performans göstermesi için Bitcoin’de yukarı yönlü bir kırılmaya ve BTC yükseliş trendinin net bir şekilde yeniden başlamasına ihtiyacımız var.

BTC tekrardan yükseliş moduna geçerse altcoinlerde de yükselişler görülebilir.”

Nansen analisti dışında Qubic Labs Accelerator analisti Alex Onufriychuk de Bitcoin altcoin ilişkisini değerlendirdi.

Tarihsel olarak altcoinlerin BTC fiyatı ile doğrudan ilişkili olduğunu belirten analist, piyasa hissiyatı ve Bitcoin fiyatı, ABD spot BTC ETF’lerindeki girişlerin azalmasıyla baskı altında kalmaya devam ettiğinden, altcoinlerin Haziran ayı civarında yerel dip seviyelerine ulaşabileceğini söyledi:

“ABD ve Hong Kong’daki spot Bitcoin ETF’lerinden yeterli yeni likidite gelmemesi nedeniyle BTC ve altcoinlerin Haziran ayına kadar yerel dip noktalarını bulma olasılıkları var.

Bu da konsolidasyon süresinin uzayabileceğini gösteriyor. Sonrasında ise yükseliş başlayabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail