Kripto HaberleriHaberlerNASA Astronotu Ukrayna İçin Başlattığı NFT Projesiyle 500 Bin Dolar Topladı

NASA Astronotu Ukrayna İçin Başlattığı NFT Projesiyle 500 Bin Dolar Topladı

Takip et

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda yaklaşık bir yıl çalışan eski bir NASA astronotu, bu defa NFT’lerle gündeme geldi.

Scott Kelly isimli astronot, Rusya’nın saldırılarına maruz kalan Ukrayna’ya destek sağlamak için “Uluslararası İnsan Uzay Uçuşu Günü”nde ilk NFT derlemesi olan “Bu Dünyanın Dışında Hayaller“i başlattı.

Büyük İlgi Gördü!

Tüm NFT koleksiyonu sadece birkaç saat içerisinde tükendi ve 500.000 dolardan fazla para toplandı.

Bir içerik geliştirme stüdyosu olan Orange Comet ile ortaklaşa yaptığı çalışma ile oluşturduğu NFT’lerden elde edilecek gelirin net kazancının tamamını Küresel Güçlendirme Misyonu’na bağışlama sözü veren Kelly’nin bu girişimi büyük ilgi uyandırdı.

Söz konusu NFT aynı zamanda ana akım izleyicileri kriptoya çekmek ve onları bilinmeyeni keşfetmeye teşvik etmek için tasarlandı.

Kelly’nin koleksiyonu, şu anda OpenSea’de satışa sunulan 3.333 üretken sanat eserinden oluşuyor. Uzayda yüzmekten, goril kıyafeti giymeye ve hatta Ukrayna bayrağının renklerine bürünmeye kadar çok çeşitli tasvirlerden oluşuyor.

Farklı Bir Astronot!

Küçükken fakir bir hayat sürdüğünü ve hayalperest bir öğrenci olduğunu söyleyen Kelly, kendisinin tipik bir astronot olmadığını belirtiyor.

Aynı zamanda emekli bir ABD donanması kaptanı ve eski bir askeri test savaş pilotu ve mühendisi olan Kelly, Ekim 2015’te uzayda geçirilen toplam gün sayısı için yeni bir rekor kırmış ve bunu bir Amerikan astronotu tarafından üstlenilen en uzun uzay görevi haline getirmişti. Kelly yapmış olduğu NFT projesiyle ilgili olaraksa şöyle konuştu:

Metaverse, kripto para birimi ve Blockchain’in insanlığın geleceği açısından önemli bir role sahip olduğuna inanıyorum. Sonuç olarak buna dahil olmam için uygun zaman gibi görünüyordu ve ben de o adımı attım.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları