BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberlerKripto Para

Nasdaq’ta Listelenen Bitcoin Madencisi BIT Digital Çin’den taşınıyor!

Çin’deki baskılara dayanamayan madencilik şirketleri teker teker ülkeden ayrılıyor.

Çin hükümetinin madencilere yönelik kısıtlama ve baskılarına bir tepki de New York merkezli Bitcoin madencilik şirketi BIT Digital’den geldi.

Dünyanın teknoloji borsası Nasdaq listesinde yer alan BIT Digital 14.500 adet  Bitcoin madenciliği cihazını Çin’den Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıyacağını duyurdu.

Şirketin son açıklamasından sonra 14500 tane Bitcoin madenciliği cihazının 2021 yılının üçüncü çeyreğinde ABD’ye tasfiyesinin tamamlanmasını bekleniyor.

Bit Digital CEO’su Bryan Bullett da konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Çin’in madencilik sektörünü kapatmasının ardından piyasaya yüklü miktarlarda madencilik ekipmanı girmeye başladı. Bu cihazları ölçekli bir şekilde almak için eşsiz bir konuma sahip olan Bit Digital, Amerikan borsasında listelenip, Çin’in eski madencileri ile derin bağlantıları olan tek madenci.

BIT Digital, Çin’deki yasaklayıcı faaliyetlerden sonra 21 Haziran’da ülkedeki faaliyetlerini askıya aldığını açıklamıştı. Bu hamleden sonra ise şirketin geçen yıl Ekim aylarında başlamış olduğu ABD’ye taşıma işlemini şimdilerde hızlandırmış durumda olduğu görülüyor.

Ayrıca, BIT Digital 2021 yılının ikinci çeyrek faaliyet raporunda  562.9 Bitcoin ürettiğini gösteren tablo yayınladı. Şirket ilk çeyreğe göre Bitcoin  üretimde düşüş yaşadıklarına vurgu yaparak düşüşün Çin’deki yasaklardan kaynaklandığı da belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu