HaberlerKripto Para

NBA, Sponsorluk Anlaşması İçin Tercihini Coinbase’ten Yana Kullandı

Kripto sponsorlukları, birçok takımı ekonomik dar boğazdan kurtarmaya devam ediyor.

Kripto para camiası her gün yeni bir sponsorluk haberiyle gündeme geliyor. Bu kervana en son katılan ise kripto borsası Coinbase ile anlaşma yoluna giden National Basketball Association (NBA) oldu.

Anlaşmanın ayrıntıları henüz bilinmese de sponsorluğun Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği (WNBA), NBA 2K League, NBA G League ve USA Basketball da dahil olmak üzere NBA’in tüm platformlarına yayılacağı öngörülüyor.

Bilindiği gibi bu tür sponsorluklar takımlar için büyük miktarda gelir anlamına geliyor. Özellikle covid-19 döneminde ciddi ekonomik sıkıntılar yaşayan takım ve kurumların imdadına koşan sponsorluk anlaşmaları ile adını duyuranlar arasında Major League Baseball, Formula 1 racing ve birçok NBA takımı yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan NBA komiseri Adam Silver, ligin 2021-2022 sezonu için 10 milyar dolarlık bir gelir öngörüsü paylaştı. Geçen sezon sponsorluklar yaklaşık 1,4 milyar dolara ulaşmışken bu rakam Coinbase anlaşması sayesinde çok daha fazla olacak.

Bununla birlikte Coinbase, ulusal televizyonda yayınlanan oyunlar sırasında bir marka varlığına sahip olacak ve Komisyon Üyesi Kupası’nın, milli takım sergi turlarının ve NBA G League Ignite’ın partneri olacak.

Coinbase’in pazarlamadan sorumlu başkanı Kate Rouch ise NBA açıklamasında Coinbase’in “NBA ve WNBA’nin dünyadaki inanılmaz topluluğu ve sporcularıyla etkileşim kurmak için interaktif deneyimler yaratacağını” ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu