Bitcoin

‘Servetinizin %10’unu Bitcoin’e Yatırın!’

Litecoin kurucusu Charlie Lee bir programda yaptığı açıklamada herkesin servetinin %10'unu kripto para birimi BTC'ye yatırmasını doğru bir yatırım tercihi olarak gördüklerini açıkladı.

Litecoin yaratıcısı Lee, kripto para birimi yatırımcılarına öneride bulundu. Kripto para birimi yatırımcılarının servetlerinin en az %10 kadarını Bitcoin (BTC) yatırımına ayırmaları durumunda Bitcoin’den kazanç elde etme şanslarının yüksek olacağını ancak kayıp etme oranlarının ise Bitcoin 0 dolara düşse bile %10’dan fazla olmayacağını açıkladı. Bu yönüyle kişilerin 1 milyon dolar serveti var ise bunun 100 bin dolarını Bitcoin’e yatırmalarının en iyi karar olacağına değinen Lee’ye katılmayanlar da vardı.

Lee, aynı zamanda eğer ki bir kişinin daha fazla risk almak istiyor ise bu durumda %10’dan fazla yatırım yapmasının mümkün olduğunu ancak bunun çok daha büyük bir risk olacağını açıkladı.

Bazı Türk yatırımcılar tüm servetlerini Bitcoin’e yatırarak bugün iflas etmiş durumdalar. Bazıları ise servetlerine servet kattılar ancak aldıkları büyük risk onların hayatını büyük oranda etkileyebilecek risklerdi.

Bugün için 2020 yılında artık tüm servetin Bitcoin’e yatırılması ‘zenginlik yaratacak kadar büyük kazanç’ getirmeyebilir.

*Bu içerik herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği taşımıyor olup Charlie Lee’nin açıklamalarını yansıtmaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu