Bitcoin

Netflix, 4.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Çalan Bitfinex Hackerlarının Belgeselini Çekecek!

Bitfinex hackerları Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan'ın hayatı Netflix platformunda belgesel haline geliyor.

Netflix’in “Kaplan Kral” ve “FYRE” adlı belgesellerinin arkasında ekip, Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan’ın hayatlarını anlatacak yeni bir belgesel serisi için kolları sıvadı.

Lichtenstein ve Morgan bu hafta 4.5 milyar dolar değerindeki çalıntı Bitcoin’i akladıkları iddiasıyla tutuklanmıştı.

Ele geçirildikleri anda 3.6 milyar dolar değere sahip olan BTC’ler, kripto para piyasasında yaşanan yükseliş sonrası 4.5 milyar dolara kadar tırmandı.

İlgili Haber
Son Dakika! ABD Adalet Bakanlığı 3.6 Milyar Dolarlık Bitcoin Ele Geçirdi!

Netflix, Kripto Paraları Konu Alan Yapımlarına Bir Yenisini Daha Ekliyor

Netflix tarafından yapılan duyuruda, 2016 yılındaki Bitfinex Bitcoin hack’i olayında çalınan 119.000 adet BTC’yi aklamaya çalışan çift için planlanan belgesel serisine yeşil ışık yaktığını duyurdu.

Söz konusu hack olayı, kripto para tarihindeki en büyük hırsızlıklardan biri olarak tarihe geçmişti.

Yayın şirketi daha önce de kripto paralar ile ilgili suçları konu alan yapımları onaylamıştı. 2022 yılı için onay alan bir diğer yapım ise “Trust No One: The Hunt for the Crypto King” isimli film olmuştu. Filmde, kurucusu tüm Bitcoin cüzdanı anahtarlarıyla birlikte Hindistan’da ani bir şekilde ölen QuadrigaCX borsası konu alınacak.

Bu hafta salı günü Lichtenstein ve Morgan, yaklaşık olarak 119.000 adet Bitcoin’i aklamaya çalıştıkları iddiasıyla New York’ta tutuklanmışlardı. Adalet Bakanlığı temsilcileri, çiftin bu kara para aklama işlemini Bitcoin ATM’leri, altcoin işlemleri ve NFT satın alımları aracılığı ile gerçekleştirdiklerini duyurdu. Tutuklandıkları gün mahkeme karşısına çıkarılan çift, Pazartesi günü yeni bir kefalet duruşmasına katılacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu