Blockchain

New York Times, IBM’in Blockchain Sistemlerini Test Etti

Dünyanın en saygın gazetelerinden New York Times, Blockchain teknolojisini test etti.

ABD’nin ve tüm dünyanın en saygın ve en başarılı yayın kuruluşlarından bir tanesi olan New York Times, IBM tarafından geliştirilen bir Blockchain yazılımını denedi. IBM tarafından geliştirilen Blockchain programının bir görselin ne zaman çekildiği gibi verileri bulduğu ve meta verileri taradığı, bu sayede New York Times gibi yayın yapan şirketler için doğrulama adına önemli olduğu belirtildi.

Tam detay verilmiyor olsa bile New York Times tarafından test edilen Blockchain yazılımı ile sahte görsellerin ve gerçek görsellerin ayırt edilebileceği, meta etiketler dışında aynı zamanda bir görselin/fotoğrafın ne zaman çekildiğinin tespit edilebileceği belirtildi.

Google’da araştırma yapan bir görselin daha önce çekilip çekilmediği bilgisine erişmek mümkün olsa bile özellikle Blockchain sayesinde bunun çok daha kolay olabileceğinden söz ediliyor.

*Haberle ilgili yeni detayların ortaya çıkması durumunda içerik güncellenecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu