BitcoinHaberlerKripto ParaKripto Para Madenciliği

New York Yasa Tasarısı: “Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Madenciliğini Durduralım”

Bitcoin ve kripto para madenciliğine ilişkin kaygılar artmaya devam ediyor

Janet Yellen’dan gelen karmaşık açıklamalar sonrası dalgalanan markette bugün yeşil bir tablo var. Pozitif ve negatif haberlerin bir biri ile yarıştığı bugünlerde bir yasaklama haberi de New York’dan geldi.

Bitcoin’in ve kripto para madenciliğinin enerji tüketimine ilişkin bir süredir dile getirilen kaygılar regülatörler tarafından tartışılmaya devam ediyor.

Enerji ve Telekomünikasyon Komitesi Başkanı Demokrat Senatör Kevin S. Parker ve bazı senatörler tarafından New York senatosuna sunulan bir yasa tasarısı kripto para madenciliğini durdurmayı önerdi.

3 Mayıs’ta teklif edilen tasarı kripto para madenciliğinin çevresel etkilerini yavaşlatmak için madenci  faaliyetlerinin 3 yıllığına durdurulmasını öneriyor.

Çevre Koruma Komitesi’ne havale edilen tasarının henüz diğer senatörlerden geniş çaplı bir destek görmediği ancak alt meclis ve senatonun Demokratlar tarafından kontrol edildiği belirtildi.

Tasarı bu duraklatma süresinin yanı sıra kripto para madenciliği şirketlerinin çevresel etki değerlendirmesinden geçmesini zorlaştıracak bir dizi katı düzenlemeyi de içeriyor.

Tasarıda Bitcoin ve kripto para madenciliğinin tükettiği enerji şu ifadelerle açıklandı:

“Tek bir kripto para çıkarımı sırasından kullanılan enerji, Amerikalı bir ailenin bir ayda kullandığı enerjiye eşit. Küresel enerji kullanımı ise ülkeler ile yarışacak boyutta”

Yasa tasarısının New York eyaletinde kabul edilip edilmeyeceği bilinmese de, New York’un hash gücündeki payının düşük olması nedeniyle kripto para ekosistemini etkilemeyeceği düşünülüyor.

Ancak çevresel riskler ve enerji tüketimi nedeniyle Bitcoin madenciliğine ilişkin kaygıların artmaya devam ettiğini görüyoruz.

Yakın bir tarihte hash gücünde önemli bir yeri olan Çin’in de çevresel riskler ve enerji tüketimi nedeniyle Bitcoin madenciliğini yasaklayabileceği iddia edilmişti.

İlgili Haber  "Çin'in Yeni Enerji Politikaları Bitcoin (BTC) Madenciliğine Zarar Verebilir!"

*Haber verme hakkı kapsamında paylaşılan bu haber herhangi bir yatırım ve finansal tavsiyesi niteliği taşımaz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu