BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

New York’ta Bitcoin Madenciliğini Yasaklayacağı İddia Edilen Yasa İçin Yeni Bir Gelişme Yaşandı!

ABD'nin New York eyaletinde Bitcoin madenciliğini yasaklayacağı iddia edilen yasa hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

New Yorklu yetkililerin belirli Bitcokin madenciliği faaliyetleri için geçici yasak uygulamayı hedeflediği yasa tasarısıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

New York Meclisi’nin Yollar ve Araçlar Komitesi bugün söz konusu yasa tasarısını değerlendirdi ve tasarının Meclis tarafından oylanmasına oybirliğiyle karar verdi.

Yasa Tasarısı İddia Edildiği Gibi Bitcoin Madenciliğini Yasaklamayacak

New York eyaletinde yasa tasarısının onaylanması durumunda kripto para ve Bitcoin madenciliğinin yasaklanacağına dair yanlış bir algı var.

Söz konusu yasa tasarısının kapsamının kısıtlı olduğu biliniyor. Yasa tasarısı meclisten geçmesi halinde Proof of Work mekanizmasına dayalı kripto para madenciliği operasyonlarına iki yıl boyunca yeni çalışma izni vermeyecek.

Çalışma izni verilmeyecek yeni işletmeler yalnızca karbon tabanlı yakıt kullanarak elektrik üreten tesisler olacak.

Yasa tasarısı ayrıca New York Eyalet Çevre Koruma Departmanı’nın Proof of Work madenciliğinin eyaletin iklim hedeflerine ulaşmasını nasıl etkilediğine dair bir araştırma yapmasını da kapsıyor. Eyaletin sera gazı emisyonlarının 2050 yılına kadar %85 azalması hedefleniyor.

Halihazırda Devam Eden Madencilik Faaliyetleri ve Gelecekte Yenilenebilir Enerji Kullanacak Şirketler Yasak Kapsamında Değil

Yasa tasarının geçmesi halinde Greenidge Generation gibi şirketlerin bölgedeki madencilik faaliyetleri sekteye uğrayabilir.

Bu şirket bir zamanlar kömür ile çalışan bir enerji santralini doğalgaz ile çalışacak şekilde değiştirmiş ve bu tesisi Bitcoin madenciliği için kullanmıştı.

Greenidge Generation şirketinin her ne kadar halihazırda devam eden operasyonları bu tür bir yasaktan etkilenmeyecek olsa da, tasarı geçerse şirket mevcut operasyonlarını genişletemeyecek.

Yasa tasarısı halihazırda Proof of Work mekanizmasına dayalı madencilik operasyonları gerçekleştirenleri etkilemeyecek. Buna ek olarak gelecekte eyaletin yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmak isteyen Bitcoin madencileri de yasanın kapsamında olmayacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu