HaberlerKripto Para

Nexo Altın İşlemlerinin Teminatı İçin 5 Milyon Dolarlık PAX Gold Aldı

Nexo şirketi 5 Milyon Dolarlık PAX Gold Alarak PAXG'yi en büyük dijital altın yaptı.

Son zamanlarda yaptığı atılımlar ile adından söz ettiren Nexo şirketi, kullanıcılarının taleplerini karşılayabilmek için 5 milyon dolarlık PAX Gold (PAXG) satın aldı. Bir ons altın ile 1’e 1 oranında işlem gören stablecoin PAX Gold, Nexo’nun yaptığı bu hamle ile 11 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşarak en yakın dijital altın kripto parası olan rakibine neredeyse 2 kat fark attı ve piyasa hacmi en yüksek olan dijital altın coini oldu.

Nexo’nun yönetici ortağı Antoni Trenchev, Nexo topluluğunun PAXG’ye olan ilgisini şu şekilde ele aldı:

“Altına ve kripto paralara olan ilgi özellikle son dönemde paralel bir şekilde hareket ediyor. Bu sebeple çoğu yatırımcı altın ile yatırımını güvenceye almak istiyor. Bu durum bir de kripto paralarla birleşince ortaya böyle bir anlaşma yapma ihtiyacı doğru ve bunun neticesinde Paxos ile çalışmaktan mutluyuz.”

Öte yandan Paxos stratejisi lideri Walter Hessert de “Nexo topluluğunun PAX Gold’a gösterdiği yoğun ilgiden dolayı mutluyuz. Önümüzdeki dönemde PAX Gold en çok kullanılan stablecoinlerden birisi olacak.” şeklinde konuştu.

Altın Yükselişe Geçiyor

Son zamanlarda yükselişe geçen ve kripto paralar ile paralel bir ilgi gören altın, finans dünyası ile ilgilenen herkesin dikkatini çekti. Özellikle son dönemde birçok itibarı paranın değer kaybettiği günümüzde, altın eskiden olduğu gibi daha fazla kullanılmaya ve satın alınmaya başlanacak. Konu ile ilgili açıklama yapan en büyük hedge fonunun sahibi Ray Dalio konu ile ilgili CNBC’ye şu açıklamayı yaptı:

“Yatırımcıların portföylerine altın eklemeleri hem riski en aza indirir hem de kazancı en yüksek noktaya çeker.”

Özellikle kripto paraların her geçen gün daha da içimizde olduğu günümüz dünyasında, uzmanlara göre PAX Gold gibi dijital altın projeleri yakın zamanda birçok kurum tarafından daha fazla kullanılacak.

Ayrıca şu anda dünyadaki tüm servetin yüzde 30’unun itibarı paralarda tutulduğu biliniyor. İnsanlar son dönemde altın gibi madenlere, gayrimenkullere, tahvillere, hisse senetlerine daha çok yatırım yapıyor ve değerlerini itibarı paralardan çok buralarda tutmak istiyor.

Hay böyleyken PAX Gold’un ilerleyen dönemde daha fazla kullanılacağı ve 7 trilyon dolarlara ulaşan altın piyasasının daha fazla artmasıyla dijital altınların daha yaygın bir şekilde kullanılacağı ifade ediliyor.

Nexo sitesine ulaşmak için tıklayın

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu