Kripto HaberleriAltcoinNexo, Anonim Bir Twitter Hesabına Karşı Dava Açma Tehdidinde Bulundu: Neler Oluyor?

Nexo, Anonim Bir Twitter Hesabına Karşı Dava Açma Tehdidinde Bulundu: Neler Oluyor?

Takip et

Kripto para tabanlı borç verme platformu olan Nexo, son dönemde çok fazla dikkat çekmeye başladı.

Nexo özellikle BlockFi ve Celsius gibi rakip şirketlerin birbiri ardına iflasından sonra yerinde tutunması ile biliniyor. Buna rağmen Nexo’yu da rahatsız eden mevcut bir durum ortaya çıkmış gibi gözükmekte.

Nexo Kurucuları Hakkında Sert İddialar

Nexo ekibinin hukuk takımı, anonim bir kripto para Twitter hesabına karşı harekete geçip hesabı kapatma talebinde bulundu.

Bir kunduzun (otter) temelinde olduğu anonim hesap, 26 Haziran tarihinde çok ilginç bir tweet serisi yayınladı.

Bu tweet serisinde Nexo kurucusunun ve ailesinin hasta çocukları için yapılan bağışları fon olarak kullanıp bunları kendileri için kullandığı iddia ediliyor. Kendileri için bu fonlarla saray bile yaptırdıkları iddia edilen Nexo kurucusu ve ailesi henüz bununla ilgili açıklama yapmadı.

Otterooooo isimli Twitter hesabı Bulgaristan parlamentosunun üyelerini de içeren büyük bir dolandırıcılık ağını ortaya çıkardığını iddia etmekte. Nexo’nun üç Bulgar kurucu ortağının da siyasi bağlantılara sahip olduğu iddia edilirken Nexo’nun ICO’suna dikkat çekildi. Daha önce dolandırıcılıkla anılan Credissimo şirketinin vurgusunun bu teknik dokümanda yer aldığı vurgulanırken Credissimo’nun kurucusunun da mevcut Nexo kurucu ortaklarından olduğu görülüyor.

HelpKarma isimli bir bağış kampanyası ise, iddiaya göre fonların çalındığı bağış kampanyası oldu. İddialar oldukça sert ve yıpratıcı gözükmekte. Bu da Nexo ekibinin söz konusu hesaba karşı dava açma tehdidinde bulunmasına ve hesabın kapatılması için Twitter’a baskı yapılmasına yol açtı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları