HaberlerNFT

“NFT” Collins Sözlük Tarafından Yılın Kelimesi Seçildi!

Her yıl yapılan seçimlerde dünyadaki gelişmeler ve kelimelerin kullanım sıklığı göz önünde bulunduruluyor.

Dünyanın önde gelen sözlüklerinden Collins, bu sene yılın kelimesi olarak “NFT”yi seçti!

Collins Sözlüğü tarafından yılın kelimesi olarak kabul edilen NFT, “kripto” ve “cheugy” kelimelerini geride bıraktı ve “bir Blockchain’de kayıtlı, bir sanat eseri veya koleksiyon gibi bir varlığın sahipliğini kaydetmek için kullanılan benzersiz bir dijital sertifika” şeklinde tanımlandı.

Collins; para, teknoloji ve sanat dünyalarını entegre eden teknolojiyi takdir etmek adına tercihini NFT’den yana kullandı.

Öte yandan kripto para biriminin kısaltması ve genel olarak Blockchain teknolojisinin kısaltması da kısa listeye girdi.

Collins’in kısa listesindeki bir diğer kelime ise metaverse oldu. Söz konusu kısa listede son dönemde hayatımıza damgasını vuran pandeminin izlerini taşıyan “çift aşılı” ve “hibrit çalışma” kelime çiftlerine de yer verildi.

Her yıl binlerce kelime arasından en popüler olanını seçen ünlü sözlük bu hareketiyle dünyanın nabzını tutuyor.

Nitekim 2019 yılında seçilen kelime “iklim grevi” iken geçtiğimiz senenin gözde kelimesi tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle kullanımı yüzde 6000 oranında artan “karantina” kelimesini seçmişti.

Collins’in bu yıl tercihini NFT’den yana kullanması ise dijital teknolojiyle hayatımıza giren NFT’lerin artık ne kadar meşru olduğunu tescillemiş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu