Kripto HaberleriHaberlerNFT Piyasasında İşlem Hacimleri Analiz Edildi: Ocak Ayından Bu Yana Değişim Nasıl?

NFT Piyasasında İşlem Hacimleri Analiz Edildi: Ocak Ayından Bu Yana Değişim Nasıl?

Takip et

Non-fungible tokenlerin (NFT) kripto para pazar yerlerindeki işlem hacimleri Ocak ayındaki 16.6 milyar dolar seviyesinden Haziran ayında 1 milyar dolar seviyesine düştü.

NFT İşlem Hacminde Ocak Ayından Bu Yana Yüzde 94 gerileme Yaşandı

Verilere göre %94’lük bir düşüşe işaret eden bu gerileme, kripto para piyasasında ayı havaları esmesinin NFT satışlarını ne kadar fazla etkilediğini gösterdi.

Yılın başındaki NFT işlem hacminin büyük bir kısmının muhtemelen NFT pazarı LooksRare’deki al-sat işlemlerinden kaynaklandığı unutulmamalıdır. Dijital ürün piyasasında al-sat, kullanıcıların fiyatları hileli bir şekilde yükseltmek için kendi aralarında token ticareti yapması olarak tanımlanıyor.

Dijital koleksiyon sektöründeki pazar yerlerinin zamana göre işlem hacimlerini gösteren grafik.

NFT’lerin altı ay önce kripto piyasası koşullarından etkilenmediği düşünülüyordu. Bununla birlikte dünyanın en popüler dijital ürün koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club gibi ürünler, kullanıcılarının özel topluluklara ve etkinliklere erişim sağlamasını amaçlayan ve piyasa düşüşlerinden daha az etkilenmesini amaçlayan faaliyetlerde bulunabiliyor.

İlgili Haber
Çin'de 1.1 Milyar Kullanıcıyı İlgilendiren Bir NFT Düzenlemesi Geldi!

Bununla birlikte dijital ürünlerin taban fiyatlarında da son aylarda büyük düşüşler gözleniyor. En büyük projeler arasında yer alan Bored Ape Yacht Club, Doodles ve Cool Cats gibi koleksiyonların taban fiyatları son aylarda yaklaşık olarak %30 değer kaybetti.

Ancak Bored Ape Yacht Club koleksiyonu son zamanlarda çok sayıda hacker saldırısının da kurbanı olmaya devam ediyor. Şirketin resmi Discord kanalları kısa bir süre önce hackerlar tarafından bir phishing saldırısının kurbanı olmuştu. Çok sayıda kullanıcı ellerindeki değerli koleksiyon ürünlerini kaybetmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları