HaberlerNFT

NFT Satışları Rekora Koşuyor!

OpenSea'deki toplam aylık satış hacmi uçuşa geçti.

NFT satışları dünya genelindeki popülaritesini artırmaya devam ederken OpenSea’deki toplam aylık satış hacmi bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 10,35 milyar dolara ulaştı.

Dune Analytics’in verilerine göre bu hacim, işlem başına ortalama 872.67 dolara karşılık geliyor. Ağustos ayında ise toplam işlem hacmi 3 milyar dolar ile zirve yapmıştı. Ağustos ayından bu yana toplam hacmin iki katından fazla artarak %233’lük bir büyüme kaydettiği görülüyor.

İşlem hacimlerindeki rekor artış, şüphesiz kullanıcı sayısındaki inanılmaz artışla yakından alakalı. Haziran 2021’den önce platformdaki toplam kullanıcı sayısı 2000 iken bu sayı eylüle kadar 600.000’in üzerine çıkmayı başardı.

OpenSea tarafından yapılan açıklamaya göre platformun değeri 1.5 milyar dolara çıktı ve temmuz ayında 100 milyon dolar toplandığını açıklandı. Öte yandan alıcıların artık platformda işlem yaparken gaz ücreti ödemeleri de gerekmiyor.

NFT’lere Herkes Erişebilir

OpenSea’nin platformu IOS ve Android için bir mobil uygulama başlatmasıyla NFT’ler artık her yerde herkes için kullanılabilir hale geldi. Ayrıca, hem alıcıların hem de içerik üreticilerinin ilgisini çekmede önemli bir rol oynayan web sitesinde bir yükseltme zinciri de oldu.

Kıyasıya Rekabet

Öte yandan günlük işlem hacmini 50 milyon doların üzerinde ve hala en yüksek gelirli DApp’lerden biri olarak korumayı başarmış olsa da Opensea hala kullanıcılarına daha iyi deneyimler ve düşük işlem maliyetleri sunmaya çalışan diğer NFT pazarlarının sert rekabetiyle karşı karşıya. Axie Infinity, Cryptopunks Solana Art ve Rarible gibi platformlar, Opensea’nin en yakın rakipleri olarak gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu