blank
EthereumHaberler

NFT’ler Yeniden mi Popüler Oluyor? Ünlü Sunucu ve Komedyen, Kendi NFT’sini Sattı

Ellen DeGeneres, kendi NFT'sini oluşturup sattı.

Ethereum (ETH) tabanlı ERC-721 tipi tokenler olarak kripto para sektörüne giriş yapan NFT‘ler şu an tam anlamıyla sektörün her yerine yayılmış durumda. Aylar önce popülerlik konusunda zirve yaşayan ve 69 milyon dolara bile eserlerin satıldığı NFT’ler, son günlerde ise bunu kaybetmeye başladı.

İlgili Haber  69 Milyon Dolarlık NFT'yi Satın Alan Kişinin Planı Ortaya Çıktı!

Ellen DeGeneres da Kendi NFT’sini Sattı

NFT’lerin popülerliği yavaş yavaş sönmeye başlamışken bunu canlandırabilecek bir hamle ise ABD’nin en ünlü sunucu ve komedyenlerinden birisi olan Ellen DeGeneres’dan geldi. Ellen, kendi NFT’sini oluşturup bunu canlı yayında satmaya karar verdi.

Ellen DeGeneres, kara kalemle bir kedi çizdikten sonra bunun satış linkini paylaştı ve 24 saat içerisinde bunun satılacağını açıkladı. Elde edilen bütün gelirin World Central Kitchen projesine gönderileceğini belirten Ellen, inanılmaz bir şekilde 31.000 dolara satışı gerçekleştirdi.

“Woman with Stick Cat” isimli ve görselden de görülebileceği gibi oldukça basit olan bu çizim, Ellen DeGeneres tarafından satılması nedeniyle 31.000 dolara alıcı buldu. Bu da aslında NFT sektörünün kullanım alanını ve NFT’lerin yegane faydasını ortaya koymakta.

"Woman with stick cat"

NFT’ler şu sıralar ya sadece koleksiyon ya da alınan ürünü daha pahalıya satma hedefiyle satın alınmakta. Geçtiğimiz aylarda daha pahalıya satış yapmak amacıyla NFT alan birçok kullanıcının ise mağdur olduğu biliniyor. Bu durumun önümüzdeki aylarda yeniden yaşanıp yaşanmayacağını ise zaman gösterecek.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu