blank
BitcoinKripto Para

Nihat Hatipoğlu Yanıtladı: Kripto Paralar Haram mı?

Nihat Hatipoğlu, kripto paraların haram olup olmaması durumunu yorumladı.

Türkiye’de kripto paralara yönelik ilgi rekor bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Özellikle Türkiye’de bir hayli popüler Holo (HOT), BitTorrent (BTT) ve Dogecoin (DOGE) gibi kripto paraların rekor kırması, neredeyse 7’den 70’e herkesin bunları duymasını sağladı.

Kripto Paralar Haram mı?

Şimdi ise birçok kişi kripto paraların veya kripto paralardan gelir elde etmenin haram olup olmadığını düşünmeye başlamış gibi gözüküyor.

ATV ekranlarında yayınlanan Nihat Hatioğlu ile İftar programında da bu konu ele alındı. Selçuk Büyük tarafından sorulan “kripto para geliri ile hacca gidebilir miyim bu günah mıdır?” sorusuna yanıt veren Hatipoğlu, şunları ifade etti:

Kripto para konusunda doğrusu çok gönülden caizdir demiyorum yani borsa biraz farklı çünkü. Borsada bir değer var bir sistem, bir yapı var ve onunla yani bir fabrika ile iş yapıyorsunuz. Burada da helal yapan iş şartı var ve sakıncası yok.

Ama bu kripto para, bu Bitcoin ve benzeri şeyler konusunda doğrusu çok gönülden aman hemen oynayın diyemiyorum ama haram kelimesini kullanma konusunda da biraz tereddütlü davranıyorum. Yani en azından uzak durulması kanaatim var benim şu anda.

Yani ben içinde olmamanızı tavsiye ediyorum. Şu an çok gönülden caizdir diyemiyorum. Olmayan bir para ve olmayan bir mal var ortada ve hepsi internet üzerinden oynamaya devam ediyor. Uzak durmanızdan yanayım ama haram da demiyorum doğrusu. “

Hatipoğlu buna net bir cevap vermese de kripto paralara dikkatli yaklaşılması çağrısında bulunduğu görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 Yorum

  1. Hhaahah böyle bir soruyu anca mal biri sorar sen oraya helal para ile para yatırıp bir birim alıyorsun o birim değerleniyor araba gibi düşün bunun neresi haram olabilir ben gidip 1000 doları 70 X yapacam dersen haram x e bulaşma adam gibi ticaritini yap maloz


Başa dön tuşu