binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaNijerya, Kripto Para Borsası Binance'in Sert İddialarına Yanıt Verdi!

Nijerya, Kripto Para Borsası Binance’in Sert İddialarına Yanıt Verdi!

Kripto para borsası Binance tarafından Nijerya'ya yönlendirilen rüşvet iddialarına ülke yetkililerinden yanıt geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Nijerya, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından ortaya atılan rüşvet iddialarını reddetti. Nijerya hükümeti bu iddiaları, Binance’in faaliyetlerine odaklanılmasını engellemeye yönelik bir saptırma taktiği olarak nitelendirdi.

Yalanlama, Binance CEO’su Richard Teng’in, Nijerya’daki sorunları çözmek için şirketten “gizli” bir ödeme talep edildiğini iddia eden bir blog yazısına yanıt olarak geldi. Bu iddiaların ortaya çıkmasından bu yana Binance çalışanlarından biri ülkede hapiste tutuluyor.

Teng, kimliği açıklanmayan Nijeryalı hükümet yetkililerini, Binance’e karşı devam eden cezai soruşturmayı durdurmak için 150 milyon dolarlık kripto para ödemesi talep etmekle suçladı. Ancak ülkenin İletişim Bakanlığı sözcüsü Rabiu İbrahim, bu iddiaları temelsiz ve oyalama taktiği olarak nitelendirerek reddetti. Binance bu yorumlara henüz yanıt vermedi.

Binance ve Nijerya arasındaki anlaşmazlık, şirketin faaliyetlerinin engellenmesi ve iki çalışanının ülkede gözaltına alınmasıyla tırmanışa geçti. Çalışanlardan biri kaçmayı başarırken, diğeri yani Tigran Gambaryan vergi kaçırma, döviz spekülasyonu ve kara para aklama suçlamalarıyla gözaltında tutulmaya devam ediyor. Yargılanmasına bu ay başlanması bekleniyor.

Teng’in blog yazısı, Ocak ayı başlarında Abuja’da Nijeryalı yetkililerle yapılan ve Binance’in hakkındaki suç iddialarıyla karşı karşıya kaldığı bir toplantıyı detaylandırdı. Teng, toplantı sonrasında Binance personeline “bilinmeyen kişiler” tarafından iddiaların çözüme kavuşturulması için bir ödeme yapılması teklifinde bulunulduğunu iddia etti. Şirketin avukatına daha sonra “bu sorunların ortadan kalkması için 48 saat içinde gizlice ödenmek üzere kripto para cinsinden önemli bir ödeme talebi sunuldu.”

İlgili Haber  Güney Kore'de Bitcoin Rüzgarı Durulmuyor: Haziran Ayına İşaret Ettiler

Gambaryan ve meslektaşı Nadeem Anjarwalla, yetkililerin daveti üzerine Şubat ayı sonunda Nijerya’ya döndüler ve güvenli bir şekilde ülkeden ayrılacaklarına dair güvence aldılar. Bu güvencelere rağmen derhal tutuklandılar.

İbrahim, rüşvet iddiasının, ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede cezai kovuşturmaya uğrayan Binance tarafından Nijerya hükümetini zayıflatmak için düzenlenen uluslararası bir kampanyanın parçası olduğunu belirtti. “Kurgusal iddialara ve çamur atan medya kampanyalarına başvurarak Nijerya’daki adını temize çıkarmayacaktır.” diye ekledi.

Nijerya’da yetkililer, dolar karşısında yaklaşık %65 değer kaybeden nairaya karşı yapılan spekülasyonlarda kripto paraların rolüne odaklandığı için Binance aylardır inceleme altında.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail