bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAltcoinNike, Metaverse ve NFT Sektörüne mi Giriyor?

Nike, Metaverse ve NFT Sektörüne mi Giriyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük spor markalarından birisi olan Nike, ikonik logosunu ve sloganını içeren büyük bir sanal materyal girişimine hazırlanıyor gibi gözüküyor.

ABD Patent Ofisine yapılan başvuruya göre, Nike ünlü logosunu ve “just do it” logosunu sanal ürünlerde ve ortamlarda kullanmayı hedeflemekte. Bu da aslında Nike’ın çok yakında metaverse olarak da bilinen sanal dünyaya giriş yapmayı ve burada bulunmayı istediğini gösteriyor.

Patent başvurusunun devamında sanal ürün tasarımcıları arandığına dair iş ilanı da yayınlandı ve bu da beklenen sinyali vermiş gibi gözüküyor.

Nike da Metaverse Dünyasına Giriyor

Nike, iş ilanı içerisinde yaptığı açıklamada da söz konusu yeni çalışanların aslında şirketin sanal dünyaya girişinde önemli bir rol oynayacağını vurgulayarak bizzat metaverse mesajı verdi.

Şirketin Dijital Ürün Geliştirme bölümü altında çalışacak olan elemanlar, sanal ayakkabı ve diğer ürünleri üretmekten sorumlu olacak.

Facebook’un geçtiğimiz perşembe günü marka adında değişime gitmesi ve Metaverse açıklamasını yapması, Nike gibi şirketlerin elini hızlandırmak zorunda kalmasına neden olmuş olabilir.

Nike aslında 2019 yılında CryptoKicks isimli ayakkabı grubunu Ethereum ağı üzerinde tokenleştirme girişiminde bulunmuştu ve şirketin girişimleri önceye dayanıyor.

Bu da Nike’ın zaten metaverse odaklı planlara sahip olduğunu ancak durumu hızlandırmak zorunda kaldığını göstermekte. Nike’ın kendi sanal ürünleri için hangi ağı seçeceği bilinmese de bunun Ethereum olabileceği tahmin edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları