Kripto HaberleriHaberlerNorveç Polisi Hackerlar Tarafından Çalınan Milyonlarca Doları Geri Aldı!

Norveç Polisi Hackerlar Tarafından Çalınan Milyonlarca Doları Geri Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Norveç polisi, geçtiğimiz Mart ayında ABD makamlarının Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus tarafından çalındığını söylediği yaklaşık 600 milyon dolarlık bir soygunla bağlantılı olarak 60 milyon kronluk (5.9 milyon dolar) rekor bir kripto para ele geçirdi.

Norveçli Yetkililer Kripto Oyunu Axie Infinity Hackinden 5.9 Milyon Dolar Ele Geçirdi

Ekonomik suç birimi, bunun Norveç polisi tarafından şimdiye kadar yapılan en büyük kripto ele geçirme olduğunu söyledi.

Norveç’in ekonomik ve çevresel suçlarla mücadele birimi Okokrim bugün e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, popüler bir video oyunu olan Axie Infinity’ye bağlı bir blok zinciri ağından çalınan fonlara el konulmasının aynı zamanda İskandinav ülkesinde yapılan en büyük nakit ele geçirmeler arasında yer aldığını söyledi.

İlgili Haber
Kripto Para Borsaları Binance Ve Huobi Milyon Dolarlık Hacker Saldırısını Engelledi

Axie Infinity hırsızlığı, Kuzey Kore’ye yönelik yaptırımların Asya ülkesi tarafından hacklendiğinden şüphelenilen kripto hırsızlıklarının 3.8 milyar dolara ulaştığı geçen yılki en büyük kripto soygunları arasındaydı.

Birinci Eyalet Savcısı Marianne Bender yaptığı açıklamada, “Bu dava, suçlular gelişmiş yöntemler kullansa bile blok zincirindeki parayı takip etme konusunda büyük bir kapasiteye sahip olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Şubat 2023 tarihli bir Birleşmiş Milletler raporunda, Kuzey Kore ile bağlantılı aktörlerin geçen yıl 1 milyar dolar kadar kripto para çaldığı ve saldırıların çoğunun Kuzey Kore’nin birincil istihbarat teşkilatı olan Reconnaissance General Bureau tarafından kontrol edilen gruplar tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Bunlar arasında Lazarus, Andariel ve Kimsuky gibi isimlerle bilinen ekipler de yer alıyor.
Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Kuzey Kore’nin bu hırsızlıkları balistik füze ve Kitle İmha Silahları programlarını desteklemek için kullandığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları