BitcoinHaberler

Michael Novogratz: Bitcoin Sınıfta Kaldı!

Ünlü CEO'ya göre Bitcoin kendisine duyulan güveni boşa çıkardı.

Bitcoin’le ilgili yorumlarıyla sık sık gündeme gelen Galaxy Digital‘in CEO’su Mike Novogratz, içinde bulunduğumuz kriz ortamının Bitcoin için bir sınav olduğunu ancak ünlü kripto değerin sınıfta kaldığını dile getirdi. Buna göre Bitcoin birçok kişinin güvenini kaybetti.

Şu an tüm dünya ekonominde ve sağlık alanında tam bir kaos yaşanıyor. Coronavirüs tüm dünyayı tehdit ederken ülke liderlerinin peşi sıra yaptıkları açıklamalar da piyasalardaki çöküşleri hızlandırıyor. Galaxy Digital CEO’suna göre aslında Bitcoin’de yaşanan aşağı yönlü hareketliliğin sebebi tamamen “güven” meselesi.

Öyle ki kripto para denince akla gelen ilk değer olan Bitcoin, kriz anında güvenli bir liman olmayı başaramadı ve hisse senetlerinden daha sert bir darbe alarak son zamanların en düşük değerlerini gördü.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) Fiyatı Son Zamanların En Düşük Seviyelerini Gördü!

Ünlü CEO’ya göre global güvenden eser kalmadı. ABD borsası 1987’den beri gördüğü en büyük düşüşle mücadele halinde. Bu zamana kadar iddia edildiği gibi olası bir krizden en az hasarla çıkması beklenen Bitcoin ise söz konusu felaket senaryosunun ana karakteri oldu.

Novogratz Uyarmıştı

Novogratz bu ayın başında yatırımcıları coronavirüs konusunda uyarmış “siyah kuğu” adıyla anılan virüs sebebiyle birçok yatırımcının tüm varlıklarını tasfiye etme eğiliminde olduğunu dile getirmişti.

Ünlü CEO, bir süre önce Bitcoin değerinin yıl sonuna kadar 12 bin doları aşacağı tahmininde bulunmuştu ancak ünlü kripto değerin birkaç gün hatta birkaç saat içerisinde yaşamış olduğu yüzde 40’lık düşüşün ardından ünlü CEO’nun söz konusu tahminini güncellemesi olası görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu