Haberler

NSA Bitcoin Alan ve Gönderen Kişilerin Bilgilerine Nasıl Ulaşıyor?

Nexo

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) ile ilgili araştırmacı ve gizli belgelere erişimi ile tanınan Edward Snowden, kripto paralara NSA tarafından tam hakim olunduğunu ve bunun sonucunda sadece kripto paralara değil bilgisayarlarda bulunan özel bilgilere dahi erişilebildiğini açıkladı. Kripto paraların alım ve satışı dahil olmak üzere ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından anlık ve saniye saniye izlenebildiğini, hangi insanın ne zaman kripto para aldığı veya ne zaman kripto para sattığı bilgisine rahatlıkla ulaşım sağlanabildiğini belirtti.

Kripto paraların gizli olmasına rağmen ABD’den hiçbir bilginin saklanamayacak olduğunu belirten Snowden, bu bilgiler arasında Bitcoin bilgilerinin de olduğunu, NSA sistemlerinin tek tek bu bilgilere rahatlıkla erişebildiğini açıkladı.

Bir Süredir İddia Ediliyor

FBI ve CIA ile ilgili olarak NSA yönetiminin kripto paraları büyük bir gizli konu olarak görmediği ve basit bir güvenlik sorunu olmaması için dahi önlemler alarak izlemeye devam ettikleri iddia edilmişti.

NSA yönetimi her zaman olduğu üzere kripto paralar hakkında açıklama yapmazken, tam kesin olarak hangi bilgilere erişimleri olduğu hakkında ise açıklama yapılmadı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı