BitcoinBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Ödeme Devi, 3 Yıllık Reddin Ardından Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Stripe, yeni bir kripto para ekibi kuruyor.

ABD merkezli finansal teknoloji ve ödeme devi Stripe, sonunda kripto para sektörüne yüzünü dönmüş gibi gözüküyor.

100 milyar dolarlık şirket, üç yıl önce yavaş işlem süresi ve yüksek işlem ücretleri nedeniyle desteğini kaldırdığı Bitcoin ödemelerine yeni bir şans vermeye hazırlanıyor.

Stripe, Kripto Para Ekibi Kuruyor

Stripe’ın internet sitesindeki iş ilanlarına bakıldığında şirketin kripto para sektöründe tecrübeli mühendis arayışına geçtiği görülmekte.

Şirketin mühendislik bölümünün başkanı olan Guillaume Poncin konu hakkında Twitter üzerinden yaptığı açıklamada da “Web3 ödemelerinin geleceğini inşa edecek” mühendisler ile tasarımcılar aradıklarını vurguladı.

Bu da Stripe’ın yakın zamanda kendi kripto para ödeme altyapısını hazırlayabileceğini ve çalışmaların çoktan başladığını gösteriyor. Son dönemde kripto para sektörüne yönelik ilginin devamlı olarak arttığı da gözlerden kaçmıyor.

Ünlü analist Chris Neumann da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Coinbase’in kendi NFT platformu duyurusundan sonra gelen Stripe duyurusunun önemine vurgu yaptı ve imalı bir tweet attı.

Stripe’ın kurucu ortağı John Collison da konu hakkında bir açıklama yaptı ve hem Stripe hem de kripto para sektörünün beraber büyüdüğünü ifade etti.

Şirketin bu sebeple kripto para sektöründeki geliştirmelere ayak uyduracağını ifade eden Collison, Bitcoin whitepaper’ı yayınlandıktan sonra kod yazmaya başladıklarını ancak her zaman BTC’ye göz atıp bunu takip ettiklerini de ifade etti. Stripe duyurusu ile BTC ödemeleri kesinlikle yeni bir boyut kazanabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu