BitcoinHaberler

“Omicron Varyantı Geçici, Bitcoin Önümüzdeki Yıl Durdurulamayacak!”

Ünlü yatırımcı deVere CEO'su Nigel Green Bitcoin'in uzun vadede yükselişine devam edeceğini düşünüyor.

Güney Afrika’da Covid-19’un Omicron isimli yeni varyantının ortaya çıkması ile Bitcoin ve kripto para birimlerinde düşüşler gözlendi.

Yaklaşık olarak yaşanan %15’lik bir düşüşten sonra kripto para piyasası toparlanmaya başladı. Düzeltme sonrası Bitcoin yaklaşık 57.200 $ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Yaşanan düşüşün yeni varyanttan kaynaklandığını söyleyen analistler Bitcoin almak için doğru zaman olduğunu düşündüklerini belirtiyor.  Analistler kısa vadede düşüşler olsa bile Bitcoin’in uzun vadede yükselişine devam edeceğini söyledi.

Yönetimi altında 12 milyar dolar bulunan DeVere Group’un kurucusu ve CEO’su, Nigel Green de yakın tarihli bir röportajında, lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Ünlü yatırımcı Green röportajında Bitcoin’in gelecek yıl içerisinde durdurulamaz olacağını ifade etti.

“Bitcoin durdurulamaz. Önümüzdeki 12 ay içinde fiyatının ikiye katlanmasını bekliyorum. Elbette paranın kaçınılmaz geleceği olan kripto para birimlerindeki bu düşüş, akıllı yatırımcılar tarafından büyük bir satın alma fırsatı olarak kullanılacak.”

Omicron Geçici ve Alım İçin Fırsat!

Düşüşlerin kripto para piyasasından gelen ani bir tepki olduğunu söyleyen ünlü CEO piyasaların hızlı bir şekilde toparlanacağını belirtti.

Nigel Green ayrıca Bitcoin’in yatırımcılar arasında giderek güvenli liman olarak görüldüğünün altını çizdikten sonra Omicron varyantının etkilerin kısa süreceğini ve Bitcoin’in önümüzdeki yıl beklenmeyen bir performans göstereceğini savundu.

Daha önceki tahminlerinde Bitcoin’in 2021 yılının sonunda ATH yaparak 65.000$’a ulaşmasını, hatta bu seviyeyi bile geçebileceğini belirten Green, şimdilerde bu tahminin muhafazakar kaldığını fiyatlardaki mevcut momentumun devam etmesi halinde BTC’nin daha önce görülmemiş olan 100.000$’a ulaşabileceğini de ekledi.

Enflasyon konusuna da değinen Green, enflasyonun yükselmeye devam edeceğini ve yatırımcıların buna odaklanacaklarını söyledi.

“Bitcoin, sınırlı arzı nedeniyle tarihsel olarak enflasyonun yüksek olduğu dönemlerde yatırımcısını enflasyondan koruyarak başarılı oldu. Bitcoin dolaşımda 21 milyon tokenden fazla olmayacak şekilde programlandı.
Bu nedenle enflasyondan her zaman koruyacağı tahmin ediliyor. Enflasyondan koruduğu takdirde Bitcoin’e daha çok kurumsal yatırımcı gelecek ve fiyatlanma devam edecektir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu