coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizOn-Chain Analizi: Borsalara Bitcoin Girişi Baskın Olmaya Devam Ediyor

On-Chain Analizi: Borsalara Bitcoin Girişi Baskın Olmaya Devam Ediyor

Blockchain analitik şirketi Glassnode, lider kripto para birimindeki hareketlere dair dair önemli metrikler yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin’in ay ortasından bu yana bir yukarı bir aşağıya hareket etmesi yatırımcıların canını sıkıyor. Piyasadaki volatil hareketlere rağmen BTC arzının büyük kısmının yerinden hareket etmemesi ise kafalarda soru işaretleri yaşattı.

Blockchain analitik firması Glassnode geçtiğimiz gün Bitcoin’e dair önemli on-chain veriler yayınladı. Ancient Supply metriğine göre mevcut BTC arzının (19.3 milyon) yüzde 22’si (4.25 milyon) son 7 sene içerisinde hiç bir yere hareket etmedi.

Bu verinin ilginç yanı ise söz konusu antik Bitcoin’lerin 356.000 adeti, blockchain endüstrisinin başlangıcından bu yana hiç bir şekilde alınıp satılmadı.

Güncel BTC fiyatına göre “antik” olarak nitelendirilen arzın piyasa değeri ise 113 milyar dolar civarında seyrediyor.

Borsalara Bitcoin Girişi Ağır Basıyor

Glassnode’un paylaştığı bir başka grafik, satış baskısının önümüzdeki günlerde devam edebileceğine işaret ediyor.

Net Transfer Volume metriğine göre son günlerde borsalara giriş yapan BTC sayısı çıkış işlemlerinden daha fazla. Borsalara hareket eden kripto paralar genellikle satış için gönderildiği şeklinde yorumlanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail