AltcoinAvalancheIOTA

Önümüzdeki Yıllarda Ciddi Yükseliş Potansiyeli Olan 3 Altcoin!

Hız, maliyet ve ölçeklenebilirlik özellikleriyle ön plana çıkan bu altcoinlere dikkat!

Kripto para piyasasındaki son günlerdeki düşüş, “ayı piyasasına girdik mi?” sorularını hiç olmadığı kadar gündeme getirdi. Özellikle boğa mevsiminin ortasında ya da sonunda piyasaya giren yatırımcılar, tepeden aldıkları coinlerden dolayı yüzde 80’lere varan kayıplar yaşamış durumda.

Kripto para piyasası, diğer piyasalara göre çok daha hızlı hareketler sergilediği için buradaki “orta” veya “uzun” vade kavramları diğer piyasalara göre çok daha kısa olabiliyor. Geleneksel borsada uzun vade 5 – 10 yıllık zaman dilimini ifade ederken bu zaman dilimi kripto piyasalarında birkaç yıla tekabül edebiliyor.

Zira bakıldığında BTC, ETH gibi başlıca kripto paraların birkaç yıl tutulması durumunda yatırımcılara ciddi kârlar bıraktığı biliniyor.

Uzmanlar tarafından hacme göre ilk 50’de olan bazı coinler, özellikle “uzun” vade olarak tutulması durumunda ciddi kârlar sağlayabilir şeklinde yorumlanıyor. İşte o coinlere yakından bakalım…

Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO), hız ve ölçeklenebilirlik söz konusu olduğunda net rekabet avantajıyla ön plana çıkıyor. Aralık 2021 itibarı ile saniyede 1.162 işlem kapasitesi ve 4,36 saniyelik bir blok finali sundu. Bu hızı Bitcoin (7 TPS) ve Ethereum (13 TPS) ile kıyaslarsak söz konusu rakamların önemi daha da ortaya çıkacaktır. Ayrıca dosya, veri veya para gönderimi hedefine ulaştı, bu da işlemlerin 5 saniyenin altında bir sürede gerçekleştiği anlamına geliyor.

IOTA (MIOTA)

Önümüzdeki birkaç yıllık süreçte ciddi yükseliş potansiyeline sahip ikinci kripto para birimi ise IOTA (MIOTA).

ALGO’ya kıyasla daha az tanınan bir proje olan IOTA, benzersizlik ve üstün ağ başarı gibi özelliklerle ön plana çıkıyor.

IOTA ağındaki işlemlerin ücretsiz oluşunun yanı sıra geçen ay gerçekleşen staking’in piyasaya sürülmesi de önemli bir özellik. Yatırımcılar artık Shimmer veya Assembly jetonlarını kazanmak için paralarını stake edebiliyor. Ayrıca bu yıl piyasaya sürülecek olan ücretsiz akıllı sözleşme tabanlı bir ağ da IOTA’yı tercih edilebilir kılıyor. Dell Technologies ile mevcut ortaklığının da IOTA için önemli bir potansiyel oluşturduğunu göz ardı etmemek gerekiyor.

Avalanche (AVAX)

Orta uzun vadede en fazla kazandırma potansiyeli olan bir diğer altcoin ise Avalanche (AVAX).

Hız ve ölçeklenebilirlik açısından diğer projelerden bir adım önde olan Avalanche, geliştiricilere göre 4.500’den fazla TPS’yi işleyebiliyor ve işlemleri iki saniyenin altında tamamlıyor. Ayrıca markalı ortaklıklar kuruyor oluşu da AVAX’ın önemli bir potansiyele sahip olmasını sağlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu