Kripto HaberleriBitcoinOrta Afrika Cumhuriyeti, Kendi Coini Sango ve Bitcoin (BTC) İçin Açıklama Yaptı,...

Orta Afrika Cumhuriyeti, Kendi Coini Sango ve Bitcoin (BTC) İçin Açıklama Yaptı, Tarih Verdi!

Takip et

Orta Afrika Cumhuriyeti (OAC), daha önce kayıt yaptıran kullanıcılara gönderdiği epostasında Bitcoin bağlantılı Sango Platformunun 25 Temmuz tarihinde hayata geçeceğini bildirdi.

Epostaya göre, Sango Platformu kitlesel fonlama, dağıtım ve topluluk destek çabaları için merkezi bir platform olarak hizmet verecek.

E-postada, “Kullanıcılar artık kayıt yaptırarak ve KYC’yi onaylatarak 25 Temmuz’daki resmi lansman için hak kazanabilir ve hazır olabilirler” denildi.

Sango, OAC tarafından geliştirilen ulusal bir kripto para projesi olarak tanıtılmıştı ve Sango Coin (SANGO) de bu ekosistemin yerel coini olacak. SANGO’nun toplam arzı 21 milyar token olarak belirlendi.

OAC, Nisan ayında Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul eden ilk Afrika ülkesi olmuştu. Ülke, SANGO kripto para birimini kullanarak geniş maden yataklarını tokenize etmeyi planladığını söylüyor.

İlgili Haber
Bitcoin'i Resmi Para Birimi İlan Eden Orta Afrika Cumhuriyeti Kendi Coinini Çıkarıyor: Sango Coin

Sango, Bitcoin Yan Zinciri Olarak Çalışacak

Kısa süre önce yayınlanan Sango Genesis white paper’ına göre Sango, Blockstream’in Liquid Network’üne benzer şekilde özel bir Bitcoin yan zinciri olarak işlev görecek. Belgeye göre Sango, işlemleri doğrudan BTC ağında gerçekleştirmek yerine bir BTC yan zinciri olarak kullanıldığında dijital para sistemi olarak en iyi şekilde çalışacaktır.

Sango Layer 2’nin iki yönlü bir peg mekanizması aracılığıyla yerleşik bir BTC interoperabilitesine sahip olacağı bildiriliyor.

Sango yan zincirine BTC yatıran kullanıcılar, BTC’nin wrapped versiyonu olan Sango Bitcoin’i (s-BTC) mint edecek. Kullanıcılar, s-BTC varlıklarını takas ederek ülkenin kripto para platformundaki işlemler için kullanılabilecek SANGO coini elde edecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Serkan

Iyi vurgun yaparlar Ne olacak baska hepsi ceteler

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları