Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'i Resmi Para Birimi İlan Eden Orta Afrika Cumhuriyeti Kendi Coinini Çıkarıyor:...

Bitcoin’i Resmi Para Birimi İlan Eden Orta Afrika Cumhuriyeti Kendi Coinini Çıkarıyor: Sango Coin

Takip et

Orta Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Faustin-Archange Touadéra, Pazar günü yayınlanan sanal bir etkinlikte ülkenin ulusal kripto para birimi olarak Sango Coin’i tanıttı.

“Sango Genesis Etkinliği” olarak adlandırılan sanal etkinlikte, ülke başkanı Bitcoin ve kripto kullanımına yönelik planlarını sıraladı.

Başkan Touadéra konuşmasında, “Sango Coin, Orta Afrika Cumhuriyeti için yeni nesil para birimi olacak” dedi.

Denize kıyısı olmayan Afrika ülkesi, Nisan ayında kıtada Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıyan ilk ülke olmuştu.

Bitcoin Ülkesi Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Yeni Projesi, Sosyal Medya Kanallarını Hazırlamış

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Sango Coin projesinin web sitesi incelendiğinde sitede bir geri sayım sayacı bulunduğu görülüyor.

Bununla birlikte projenin halihazırda aralarında Twitter, Reddit, Facebook ve YouTube’un da bulunduğu çok sayıda sosyal medya kanalını açmış olması dikkat çekti.

İlgili Haber
Orta Afrika Cumhuriyeti'nin Bitcoin'i (BTC) Resmi Para Birimi Olarak İlan Ettiği Doğrulandı!

Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke Orta Amerika kıtasından El Salvador olmuştu.

Bölgenin en yoksul ülkelerinden biri olan El Salvador’un böyle bir hamle yapması kimi kesimlerce eleştiri almıştı. Bununla birlikte BTC’yi resmi para birimi olarak kabul eden ikinci ülke de Afrika kıtasının yoksul ülkelerinden biri olan Orta Afrika Cumhuriyeti olmuştu.

Bununla birlikte başta IMF olmak üzere çok sayıda ekonomi kuruluşu El Salvador’un BTC hamlesinin ülkeyi riske sokabileceği konusunda uyarılarda bulunmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları